İlk ve son fotoğrafını 10 gün önce çektirdi

  • Giriş : 17.04.2007 / 00:00:00

Bursa’da, dün bir foseptik çukuruna düşerek yaşamını yitiren 5 yaşındaki çocuktan geriye, sadece 10 gün önce ağabeyinin cep telefonuyla çektiği fotoğrafı kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Geçit Mahallesi Gündoğdu Sokak’ta bulunan bir hurda deposunda 3 metre derinliğindeki foseptik çukurunda boğulan Muhammet Kılıç’ın ailesi, çocuklarını kaybetmenin derin acısını yaşıyor.
Hurda deposuna yaklaşık 4 kilometre mesafedeki evlerinde yakınları tarafından güçlükle sakinleştirilen anne İkbal Kılıç, AA muhabirine, Samsun’un Havza ilçesinden 2 ay önce eşi ve 4 çocuğuyla birlikte Bursa’ya geldiklerini söyledi.
Eşinin bir çiçek üretim tesisinde çalışmaya başladığını, kendisinin de hurda deposunda 20 YTL gündelikle haftada birkaç gün temizliğe gittiğini belirten acılı anne, olayın meydana geldiği saatlerde kendisinin de iş yerinde olduğunu bildirdi.
Oğlunun ablasından habersiz evden kaçarak 4 kilometrelik mesafeyi yürüyüp depoya gittiğini söyleyen Kılıç, "Kendisini hiç görmedim. Depo bahçesindeki foseptik çukuruna düşerek boğulmuş. Çalışanlardan biri oğlumun cesedini çıkarmış" dedi.

AĞABEYİNDEN FOTOĞRAFINI ÇEKMESİNİ İSTEMİŞ
Oğlundan geriye sadece 10 gün önce ağabeyi Hüseyin Kılıç’ın (17), cep telefonuyla çektiği fotoğrafı kaldığını belirten İkbal Kılıç, şunları söyledi:
"Maddi imkansızlıklarımız nedeniyle oğlumuzun bir fotoğrafını bile çektirememiştik. 6 Nisanda amcasında otururken, büyük oğluma, ’Ağabey bizim fotoğrafımızı çeker misin’ demişti. Ağabeyi de amcasının çocuklarıyla birlikte fotoğrafını çekmişti. İlk ve son fotoğrafı da bu oldu." Muhammet Kılıç’ın ablası Kezban Kılıç da kardeşinin fotoğrafının bulunduğu cep telefonuna bakarak, gözyaşı döktü.
Kardeşini kaybetmenin acısını derinden yaşayan Kezban Kılıç, "Neden Samsun’dan geldik. Keşke maddi durumumuz biraz daha iyi olsaydı da gelmeseydik" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious