İlk vuruşlar internetten!

İlk vuruşlar internetten!.4913
  • Giriş : 03.08.2006 / 00:00:00

APOEL'in Trabzonspor'la Mücadelesi Internet sayfalarında tehditlerle başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

HARAVGİ Spor Eki'nin manşetine çektiği ve "APOEL'in Trabzonspor'la Mücadelesi Internet sayfalarında tehditlerle başladı" başlıklı haberinde, geçen hafta UEFA Kupası kuralarının çekildiği İsviçre'den; Trabzonspor ile APOEL'in eşleştiği haberi alınır alınmaz, APOEL ve Trabzonspor taraftarları arasında bir savaş başladığını yazdı. Gazete, "savaş alanının" bir Türk forumu olduğunu, her iki takımın fanatik taraftarlarının bu forumda karşılıklı küfürleştiklerini ve oynanacak maçlar öncesinde birbirlerine tehditler yağdırdıklarını yazdı.

SAHADA GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Dün GSP Stadı'nda gerçekleştirilen ve polis, APOEL, "Kıbrıs" Spor Federasyonu (KOP) ile GSP temsilcilerinin katıldığı toplantıda alınacak geniş güvenlik önlemleri görüşüldü.

Apoel - Trabzonspor maçı nedeniyle Rum polisi tarafından alınacak önlemler şöyle:

1- Sahaya Girişler: Stada girişler saat 17.30'da başlayacak ve karşılaşmanın başlamasına yarım saat kala, 20.30'da stat kapıları kapanacak. Bu önlem; sporseverlerin stada erken girmeleri ve sıkı güvenlik kontrollerinin yapılması için alındı.

2- Polis Kuvveti: Polis tarafından uygulanacak plan uyarınca, karşılaşmanın normal seyirde gerçekleşmesi için stat içinde ve dışında 500 polis bulunacak.

3- Biletler: Karşılaşma günü gişelerde bilet satışı yapılmayacak. Çünkü karşılaşma günü GSP, planını uygulaması için stadı polise devredecek. Anorthosis'in Türk takımıyla geçen seneki karşılaşmasında olduğu gibi polis antiterör timleri karşılaşmadan saatler önce bütün sahayı denetim altına alacak.

4- Metal Detektörleri: Sporseverler, stat girişlerine ulaşmalarına birkaç metre kala metal detektörlerinden geçecekler. Polis tarafından tehlikeli görülecek her şeye el konulacak.

5- Çifte Polis Noktaları: GSP alanında iki polis kontrol noktası oluşturulacak. Birincisi GSP'den metrelerce uzakta olacak. Biletini göstermeyen hiç kimse, birinci polis kontrol noktasından geçemeyecek.

6- Kıbrıslı Türk Sporseverler: Kıbrıslı Türk sporseverler, sahanın kuzey tribünlerine alınacak. Saha dışında; APOEL taraftarlarıyla temasa girmemeleri amacıyla Kıbrıslı Türk sporseverler için özel geçiş alanı oluşturulacak.

7- Biletlerin Satışı: Maç biletlerinin Kıbrıslı sporseverlere satışı, GSP ve APOEL tarafından yapılacak, Kıbrıslı Türk sporseverler ise sadece GSP'den bilet alacak.

Gazeteye göre Lefkoşa Rum Polis Müdürü Dimitris Dimitriu toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, karşılaşmanın normal şekilde gerçekleştirilebilmesi için gerekli bütün önlemlerin alınacağını belirterek, "Bize göre bu karşılaşma çok tehlikelidir. Bu nedenle çok sayıda polis görev yapacak" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious