İlk yüzüşüydü, son oldu

  • Giriş : 17.07.2006 / 00:00:00

Zonguldak’da dün dalgalara kapılarak boğulan genç kızın cesedine ulaşıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yüzme bilmeyen genç kızın, ağabeyinin koluna can simidi takma teklifini geri çevirdiği öğrenildi.

İstanbul’da bir pastanede usta olarak çalışan Recai Meydan, senelik iznine ayrıldıktan sonra yanına eşi Nurcan ve oğlu 2.5 yaşındaki Yiğit’le birlikte Kastamonu’nun Araç ilçesinde yaşayan anne ve babasının yanına tatile gitti. Recai Meydan, eşi ve çocuğunun yanısıra kızkardeşi Selma Meydan’ı da yanına alarak Karabük’ün Yenice ilçesindeki akrabalarını ziyaret ettikten sonra dün denize girmek üzere Zonguldak’ın Kozlu sahiline gitti. Recai Meydan, ilk defa denize girecek olan ve yüzme bilmeyen kızkardeşine "Korkuyorsan koluna can simidi takalım" teklifinde bulundu; ancak Selma Meydan, "Kıyıda kendi halimde yüzerim" diyerek ağabeyinin önerisini kabul etmedi.

Yengesiyle birlikte kıyıya yakın bir yerde yüzmeye çalışan Selma Meydan, dalgalara kapılarak aniden açığa sürüklendi. Bir süre denizde çırpınan genç kız, herkesin bakışları arasında gözlerden kayboldu. İhbar üzerine olay yerine gelen Zonguldak Emniyet Müdürlüğü Deniz şubesi ekipleri ve özel dalgıçlar, genç kızın kaybolduğu bölgede arama çalışması başlattı; ancak denizin dalgalı olması ve görüş mesafesinin sıfır olması nedeniyle arama çalışmaları bugüne ertelendi.

Deniz polisi dalgıçlarının bugün yaptığı aramada kıyıdan 30 metre ileride bulunan genç kızın cansız bedeni, dalgıçlar tarafından çıkartılarak otopsi yapılmak üzere Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious