İlki, iptal edilen Seyrantepe ihalesi yeniden yapılacak

İlki,  iptal edilen Seyrantepe ihalesi yeniden yapılacak.14935
  • Giriş : 23.08.2007 / 18:29:00

İlki, projelerdeki sorunlar nedeniyle iptal edilen Seyrantepe ihalesi yeniden yapılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ali Sami Yen Stadyumu yerine Seyrantepe'de kurulacak yeni spor kompleksinin ihalesi, Toplu Konut İdaresi tarafından 27 Ağustos Pazartesi günü yapılacak.

İhale, saat 15.00'de TOKİ'de gerçekleştirilecek.
İhale kapsamında, Ali Sami Yen'in bulunduğu 34 bin 640,43 metrekare alanda “Kentsel Sosyal Altyapı Alanları” için en uygun teklifi veren firma, Seyrantepe'de spor kompleksini yapacak.

Proje kapsamında, 52 bin seyirci kapasiteli, çok amaçlı, çatısı açılır kapanır tipte stadyum ve 3 bin araçlık kapalı olmak üzere toplam 4 bin 500 araçlık otopark yapılacak. Spor kompleksi, inşaatı tamamlandıktan sonra Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne devredilecek.

Seyrantepe'de kurulacak yeni spor kompleksi için ilk ihale 19 Temmuz'da yapılırken, şartname alan 28 firmadan 8'i teklif vermişti. Firmaların teknik tekliflerinin değerlendirilmesi aşamasında, sunulan projelerde sorunlar yaşanması üzerine TOKİ, ihaleyi iptal etmişti.

İptal edilen ihalede en yüksek satış gelirini 1 milyar 482 milyon YTL ile Eren Talu Mimarlık bildirirken, TOKİ'ye en yüksek geliri 118,6 milyon YTL ile Bozoğlu İnşaat ve Taahhüt A.Ş. önermişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious