İlköğretim öğrencileri sorularıyla belediye başkanını terletti

  • Giriş : 05.05.2006 / 00:00:00

Gaziantep'e bağlı İslahiye Belediye Başkanını ziyaret eden minik öğrenciler ilçenin başlıca sıkıntıları olan konularda ilginç sorular sordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Meclis toplantısında çalışmaları ilgi ile izleyen 5'i kız 4'ü erkek olmak üzere 9 öğrenci daha sonra Belediye Başkanı Mehmet Uludağ'ın makam odasına geçerek hazırladıkları soruları Belediye Başkanına sordu.

Öğrenciler, yerel ve ulusal basında yer alan Atatürk büstünün bulunduğu tören alanının ne zaman yapılacağını ve neden böyle bir tartışmanın çıktığını sordu. Başkan Uludağ, yerin darlığından kaynaklanan bir çalışma yaptıklarını belirterek, projenin maketini de gösterip öğrencilere açıklamalarda bulundu.

At arabalarının çevreyi kirlettiği için yasaklanmasını isteyen öğrenciler, sık sık kaza meydana gelen hemzemin geçitlerinde de üst geçit yapılması konusunda Başkan Uludağ'dan talepte bulundu.

İslahiye'nin 1. derecede deprem bölgesinde yer aldığına dikkat çeken öğrenciler, belediyenin bu konuda çalışmalarını sordu. Başkan Uludağ, öğrencilere yeni yapılan inşaatlarda deprem tedbirlerinin alındığını söyledi.

Uludağ, çocukların soruları üzerine şehirde hayvan besiciliğinin yasaklandığını, ilçede 8 adet çocuk parkının da faaliyete geçeceğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious