İlköğretim öğrencilerine kötü haber

İlköğretim öğrencilerine kötü haber.16838
  • Giriş : 14.11.2008 / 14:32:00
  • Güncelleme : 14.11.2008 / 13:30:51

İlköğretim öğrencilerine kötü haber.. Not denetleme timleri' geliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İlköğretim okulu öğrencilere kötü haber. Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarının değerlendirilmesi' konulu bir genelge yayımlayan bakanlık, sınavda alınan puanla öğrencinin diploma notunun karşılaştırılmasını istedi.
Bu bağlamda, ilköğretim müfettişleri ile uygun görülen yönetici ve deneyimli öğretmenlerden 'çalışma grupları' oluşturulacak. 'Not denetleme timi' olarak çalışacak gruplar, meslek etiğine aykırı davranan öğretmenleri tespit ederek uyaracak. Uygulamaya devam edenler hakkında ise görevden uzaklaştırma cezaları verilecek.

Uygulama ile yeni ortaöğretime geçiş sisteminin yapısı gereği, bir öğrencinin yıl sonu başarı puanı ile SBS'den almış olduğu puanın denk ya da yakın olması bekleniyor. Öğrencinin sınavda yaşadığı olumsuzlukların dışında ortaya çıkan farklılıkların ise incelenmesi öngörülüyor. Yüzlük sisteme çevrilen SBS puanları ile yıl sonu başarı puanı arasında 30 puan fark olanların tespit edilmesi talep edildi.

İl ve ilçe milli eğitim müdürlükleri de okulların SBS sonuçlarını değerlendirecek. e-okul sistemini kullanarak başarının artırılması ve okullar arası farkın, olumlu yönde gelişme sağlayacak biçimde giderilmesi için gerekli tedbirleri alacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*