İlköğretim öğrencisi trenin altında can verdi

İlköğretim öğrencisi trenin altında can verdi.19533
  • Giriş : 12.06.2008 / 00:12:00
  • Güncelleme : 11.06.2008 / 23:59:45

Elmadağ'a gitmek için yük treninin arkasına binen üç çocuktan biri, ilçeye geldiklerinde atladığı trenin altında kalarak feci şekilde can verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Elmadağ Lalabel'de oturan 8. sınıf öğrencisi Umut Eroğlu'nun (14), üç arkadaşı ile öğlen gezmek için Elmadağ'a gitme kararı almaları hayatına mal oldu. Üç arkadaşıyla birlikte Lalabel'den Elmadağ'a gelmek için tren istasyonunda bekleyen çocuklar, daha sonra istasyona gelen yük treninin vagonlarının arasına bindiler.

Kaçak olarak bindikleri ve vagonların arasında Elmadağ'daki istasyona kadar gelen çocuklardan Z.P ile İ.Ç trenden son anda inebildiler. Diğer iki kişi G.K ile Umut Eroğlu, ilk etapta inemedikleri yük treninden istasyondan az ilerde inmek isteyince G.K bacağından yaralandı, Umut Eroğlu ise raylarla tren arasında kalan kafasının kopması sonucunda canından oldu.

Neşeli başlayan yolculuğun Elmadağ'da ölümle bitmesi sonrası Elmadağ İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri olay yerine intikal ederek çalışmalara başladı. Buldukları battaniye ile talihsiz umutun cesedini örten ekipler, yaya geçidine uzak olan olay yerine cenaze aracının gelmesini beklediler.

Savcılık incelemesinin ardından olay yerine gelen cenaze aracı raylardan dolayı olay yerine yakın mesafede durdu. Polis ekiplerinin yardımıyla ceset tabuta konularak cenaze aracına alındı. Kaza sonrasında olayı haber alan Umut Eroğlu'nun ailesi ve yakınları hastahaneye koştular. Ölen Eroğlu'nun geçen pazar OKS sınavına girdiği belirtilirken, kaza ile ilgili soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious