İlköğretim okulları yüzme yarışması finali

İlköğretim okulları yüzme yarışması finali.20469
  • Giriş : 06.05.2009 / 21:40:00

Türkiye İlköğretim Okulları Arası Yıldızlar Yüzme Birinciliği müsabakaları, Edirne'de sona erdi. 5 kategoride yapılan birincilikte, İstanbul'dan 5, Bursa'dan 4, İzmir'den de 1 birinci çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Milli Eğitim Bakanlığı Okul İçi Spor ve İzcilik Daire Başkanlığı'nca düzenlenen birincilik, Fatih Sultan Mehmet Kapalı Yüzme Havuzu'nda gerçekleştirdi.

Kızlarda 14 ilden 20, erkeklerde 17 ilden 22 takım, bireysel kızlarda 22 ilden 115 ve erkeklerde de 23 ilden 113 sporcunun katıldığı birinciliğin son gününde şu sonuçlar alındı:

-50 METRE SIRTÜSTÜ KIZLAR-

1-Hazal Sarıkaya (İstanbul FMV Özel Ayazağa Işık İÖO)

2-Kübra Beril Arıkan (Kocaeli Özel Atafen İÖO)

3-Selen Sevinç (İstanbul Özel Çevre İÖO)

-50 METRE SIRTÜSTÜ ERKEKLER-

1-Hüsnü Burak Kartal (Bursa Kükürtlü TSO İÖO)

2-Karhan Akay (İstanbul FMV Özel Ayazağa Işık İÖO)

3-Miraç Dolunay Işık (İstanbul Özel Ataşehir Bilfen İÖO)

-100 METRE KURBAĞALAMA KIZLAR-

1-Dilara Altıntop (Bursa Özel TED İÖO)

2-Beste Aslan (İstanbul FMV Özel Ayazağa Işık İÖO)

3-Melisa Emirbayer (İzmir Öğretmenler ve Ş. Mevhibe İÖO)

-100 METRE KURBAĞALAMA ERKEKLER-

1-Kaan Büyüktaş (İzmir Özel Fatih İÖO)

2-Gökberk Pekşen (İstanbul Özel Çevre İÖO)

3-Alpkan Örnek (Bursa Özel Emine Örnek Koleji)

-100 METRE KELEBEK KIZLAR-

1-İdil Konca (İstanbul Özel Çevre İÖO)

2-Deniz Güngöroğlu (İstanbul Göztepe İÖO)

3-Birce Çoral (İstanbul Özel Çevre İÖO)

-100 METRE KELEBEK ERKEKLER-

1-Ahmet Oğuz Aslanoğlu (İstanbul İcadiye İÖO)

2-Zeki Berkay Saygın (Bursa Özel Emine Örnek Koleji)

3-Yusufcan Topal (İstanbul Özel Çevre İÖO)

-200 METRE SERBEST KIZLAR-

1-Beste Kantar (Bursa Özel Emine Örnek Koleji)

2-İpeknaz Erel (İstanbul Özel Çevre İÖO)

3-İklim özdemir (İstanbul FMV Özel Ayazağa Işık İÖO)

-200 METRE SERBEST ERKEKLER

1-Engin Yıldırım (İstanbul Tantavi İÖO)

2-Adnan Atilla Ak (İstanbul Özel Enka İÖO)

3-Rıfat Göbelez (Bursa Özel Emine Örnek Koleji)

-4x100 METRE KARIŞIK BAYRAK KIZLAR-

1-Selen-İdil-Birce-Ceren (İstanbul Özel Çevre İÖO)

2-Hazal-Beste-İklim-Şevval (İstanbul FMV Özel Ayazağa Işık İÖO)

3-Senem-Gizem-Beyza-Beste (Bursa Özel Emine Örnek Koleji)

-4x100 METRE KARIŞIK BAYRAK ERKEKLER-

1-M.Umut-Alpkan-Berkay-Rıfat (Bursa Özel Emine Örnek Koleji)

2-Karhan-Berk P.-Arda-Berk Ö. (İstanbul FMV Özel Ayazağa Işık İÖO)

3-Batuhan-Gökberk-Yusufcan-Kaan (İstanbul Özel Çevre İÖO)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*