İlköğretim okulunda taciz skandalı!

İlköğretim okulunda taciz skandalı!.15548
  • Giriş : 22.05.2009 / 10:03:00

7'nci sınıfta okuyan bir erkek öğrenci, 4'üncü sınıfta okuyan kız öğrenciye tuvalette zorla oral seks yaptırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul"un ünlü okullarından birinde 7"nci sınıfta okuyan bir erkek öğrenci, 4"üncü sınıfta okuyan kız öğrenciye tuvalette zorla oral seks yaptırdı. Olayı öğrenen okul yönetimi erkek öğrenciyi okuldan attı. Rezalet, tacizi izlemek zorunda kalan 11 yaşındaki A.K"nın, yaşadıklarını annesine anlatmasıyla ortaya çıktı. Kızlar da okuldan uzaklaştırıldı.

Habertürk Gazetesi'nde yeralan habere göre, Türkiye'nin en tanınmış okullarından biri olan ve 800 öğrencinin öğrenim gördüğü okulun ilköğretim bölümü öğrencilerinin de karıştığı skandal 9 Mayıs"ta yaşandı. İddiaya göre ilköğretim 4"üncü sınıfta okuyan A.K. ile A.Y, olay günü daha önce geri almayı unuttukları ödevlerini almak için öğretmenler odasına girdi. Bu sırada içeriye gelen A.S. ve K. isimli 7"inci sınıf öğrencileri, kızlara “Sizi gördük burada hırsızlık yapıyorsunuz” dediler. Yöneticilerin durumu yanlış anlamasından korkan kız öğrenciler ise “Lütfen kimseye söylemeyin ne isterseniz yaparız” diye yanıtladılar. İkili bunun üzerine kızları zorla kızlar tuvaletine götürdü. Burada K. isimli erkek öğrenci kızlardan zorla 10"ar TL"sini alırken, A.S. isimli erkek öğrenci A.Y."ye zorla oral seks yaptırdı. A.S. bununla da yetinmeyerek, okulun bahçesinde A.K."nin yolunu keserek "sıra sende" diye tehditte bulundu. K, bir gün sonra olaydan pişman olup kızlardan aldığı 10"ar TL"yi iade etti.

2 GÜN TECRİT EDİLDİLER

Yaşanan skandal bununla da sınırlı kalmadı. Olayın mağduru iki kız öğrencide davranış bozukluğu başladı. İddiaya göre olayın mağduru kız öğrenciler, yaşadıkları travmanın etkisi ile yeniden tuvalete gitmeye korktuklarından bu ihtiyaçlarını eğitim gördükleri sınıfın içinde giderirken, öğrencilerden bazıları birbirlerine cinsel organlarını da gösterdi. Olayı okulda herkes duydu. Okulun “ağabey” olarak nitelendirilen “üst sınıf öğrencileri, A.S"yi döverek cezalandırdı. Harekete geçen okul yönetimi tasdikname vererek A.S"nin okulla ilişiğini keserken, kız öğrenciler ise revirdeki odalarda 2 gün boyunca “karantinada” tutuldu.

KIZLAR DA ATILDI

İki gün boyunca kimseyle görüştürülmeyen kız öğrenciler, 12 Mayıs Salı günü “okula uyum sağlayamadıkları ve davranış bozukluğu gösterdikleri gerekçesiyle”, ailelerine imzalatılan bir kağıtla okuldan uzaklaştırıldı. Memleketlerinden okula çağrılan velilere, “Kendi isteğimle çocuğumu okuldan alıyorum” yazılı bir kağıt da imzalatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*