İlköğretim ve lise öğrencileri yarın sınıfları dolduracak

İlköğretim ve lise öğrencileri yarın sınıfları dolduracak.14695
  • Giriş : 16.09.2007 / 10:26:00

İlköğretim ve lise öğrencilerine, 156 milyon 625 bin 45 adet ders kitabı ücretsiz dağıtılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ders kitapları, okulların açıldığı gün sıraların üzerinde hazır bulundurulacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ilköğretim okulları için 121 milyon 722 bin 181, ortaöğretim okulları için de 34 milyon 902 bin 864 olmak üzere toplam 156 milyon 625 bin 45 kitap dağıtacak.

İlköğretim ders kitaplarını bu yıl öğrenciler beşinci kez ücretsiz, ortaöğretim öğrencileri ise geçen sene başlayan uygulamayla ikinci kez ücretsiz almış olacak. Ders kitapları, genel liselerin yanı sıra tüm meslek liseleri ile Anadolu, fen ve sosyal bilimler liselerinin öğrencilerine de dağıtılacak. Buna hazırlık sınıfı kitapları da dahil olacak. Ücretsiz ders kitabı dağıtımı projesi özel okulları kapsamıyor. Bu okullardaki öğrenciler ders kitaplarını ücret karşılığı kitapçılardan ve MEB'in 38 satış noktasından alabilecek. İlköğretim ve ortaöğretimdeki her bir sınıf için hazırlanan ders kitapları, sınıflara göre ayrı ayrı bastırılan poşetlerin içine yerleştirilerek, öğrencilerin sıralarına konulacak. Poşetlerde, ders kitaplarının yanı sıra öğrenci çalışma kitapları da yer alacak.

Poşetlerin içinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in mesajlarının yer aldığı birer broşür de bulunacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious