Ilkokul 3.sinifta uyusturucu batakligina saplandi

Ilkokul 3.sinifta uyusturucu batakligina saplandi.11637
  • Giriş : 03.11.2005 / 00:00:00

IZMIR - Ilkokul 3. sinif ögrencisiyken uyusturucu batagina saplanan Ali Murat Vural, 19 yasina hâlâ kötü aliskanliklardan kurtulamiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

19 yasini doldurdugu için hukuken evden zorla da olsa alinip tedavi edilemeyen Ali Murat'in, ayik bulunamadigindan rizasi da alinamiyor. Il Sosyal Hizmetler Müdürlügü, Ankara'daki genel müdürlük hukuk müsavirligine konuyu sordu ve ayni cevabi aldi. Evdeki bütün esyalari satan, bir defa annesinin burnunu kiran, iki defa kolundan olmak üzere bacagindan biçaklayan Ali Murat, hem annesine hem de mahalle sakinlerine korku saliyor. Sosyal hizmet uzmanlari, Ali Murat'in annesinin sulh hukuk mahkemesine basvurup kayyum atanmasini istemesi gerektigini vurguluyor.

Ali Murat Vural'in 51 yasindaki annesi Nalan Vural, çocugunun arkadas kurbani oldugunu söylüyor. Esi yedi yil önce ölen Vural, arkadaslari sebebiyle eve geç gelmeye baslayan tek çocugu Murat'in önce bali çektigini, ardindan uyusturucu haplar aldigini belirtiyor. "Babasi ölünce arkadaslari, bali çekince unutacagini söylemis. O günden beri her gün baliyi arttirdi." diyen Vural, oglunun ilkokul yaslarinda, babasi marangozluk yapan arkadaslariyla bali çekmeye basladigini ve bir hevesle bu tuzaga mahkum oldugunu vurguluyor.

Ali Murat Vural, bali çekerek, esrar içerek, para buldugunda ise Extacy kullanarak yasiyor. Izmir'in Çamdibi semtinde annesiyle eski bir evde oturan Vural, düstügü tuzaktan kurtulmak istiyor ama ayildiginda uzmanlara güven vermiyor. Yedi yildir günde en az bes alti tüp bali çekiyor. Baliyi 1, esrari 2.5 YTL'ye alan uyusturucu batagindaki genç, çok para buldugunda ise tanesi 7.5 YTL'ye satilan Extacy hapa yöneliyor.

Ali Murat Vural'in eskisi gibi sakin biri olmaktan çiktigini söyleyen komsulari da, birilerinin bu aileye yardim etmesini istedi. Yakin zamanda annesini üç yerinden biçakladigini, eski çamasir makinesini 5 YTL'ye hurdaciya sattigini anlatan komsulari, kaçmasin diye annesini eve hapsettigini de söylüyor.

Il Sosyal Hizmet Müdürlügü uzmanlari ise 18 yasini doldurdugundan Ali Murat'in çocuk degil yetiskin oldugunu, bundan sonra polis ve yargiya görev düstügünü belirtiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious