İllere göre hava tahmini (Haritalı)

İllere göre hava tahmini (Haritalı).14156
  • Giriş : 28.01.2009 / 18:30:00
  • Güncelleme : 28.01.2009 / 18:32:24

Sıcaklıklar yarından itibaren önce batı ve iç kesimlerde sonra tüm yurtta 4 ila 8 derece düşecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye'de iki haftadır yüksek seyreden sıcaklıklar yarından itibaren önce batı ve iç kesimlerde sonra tüm yurtta 4 ila 8 derece düşecek. Yurdun batı kesimleri Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine girdi.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan meteorolojik uyarıya göre, Marmara'nın batısı (Edirne, Çanakkale, Tekirdağ) ile Ege kıyılarında (İzmir, Manisa, Aydın, Muğla) başlayacak yağışlar, bugün Marmara, Ege, Batı Akdeniz (Antalya, Isparta Burdur) ile akşam saatlerinden sonra Batı Karadeniz (Zonguldak, Bolu, Bartın, Karabük, Düzce) ve İç Anadolu'nun batısında (Eskişehir, Ankara, Konya) görülecek 
Haberin devamı 

Yağmur ve sağanak şeklinde beklenen yağışların Marmara'nın batısı, (Edirne, Tekirdağ, Çanakkale) Ege Bölgesi ile Batı Akdeniz'de (Antalya'nın kuzey ve batısı, Isparta, Burdur) kuvvetli olacağı, 24 saatlik toplam yağış miktarının metrekarede 20 ile 45 kilogram arasında gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar bugün batı kesimlerde (Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı) güney ve güneybatı yönlerden (kıble ve lodos) kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

İSTANBUL VE BÜYÜK İLLLER

İstanbul'da bugün hava yağmurlu, yarın rüzgarın kuzeye dönmesiyle soğuk günler başlıyor, hafta sonu çok soğuk geçecek. Ankara bugün daha ılık. Gündüz hava parçalı bulutlu, akşam yağış geliyor. İzmir soğumaya başladı, kuvvetli sağanak yağmur var. Bugün Bursa yağmurlu, Adana az bulutlu. İstanbul 13 ve İzmir 13, Ankara 12, Bursa 15, Adana 17 derece.

BÖLGE BÖLGE DURUM

Marmara'da bugün hava yağışlı. Rüzgar lodostan esiyor. Yağışın ardından güneş de görülecek. Trakya'da hava bugün soğumaya başlıyor. Yarın Marmara genelinde rüzgar kuzeye dönecek ve iki haftadır ılık olan havayı soğutacak. Soğuma hafta sonu da sürecek. Bugün Edirne 8, Kocaeli 17 derece.

İç Anadolu'da hava bugün de ılık, akşam Ankara, Eskişehir çevresine yağmur geliyor. Sivas çevresi bugün parçalı bulutlu, yarın ise karla karışık yağmur olacak. Yarından itibaren soğuk ve yağışlı günler başlıyor. Yağışlar bir çok kentte kara dönüşecek. Eskişehir 13, Sivas 8 derece.

Ege Bölgesi ilk soğuyacak bölge, bugün sağanak yağışla birlikte kıyılarda sıcaklık düşmeye başladı. Muğla, Denizli ve Aydın çevresinde şiddetli yağmur günlük yaşamı olumsuz etkileyebilir. Fırtına öğleden sonra hafifliyor. Muğla ve Afyon 10 derece.

Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bugün güneyde Mersin, Adana, Güneydoğu boyunca hava parçalı bulutlu. Isparta, Burdur, Antalya arasına kuvvetli lodosla birlikte sağanak yağmur geliyor. Perşemde yağışlar etki alanı genişletecek, sıcaklık düşecek. Bugün Antalya 17, Diyarbakır 12 derece.

Doğu Anadolu'da dün gece havanın açmasıyla ayaz yeniden başladı. Bugün hava parçalı bulutlu. Bir günlük aradan sonra yarın kar yağışları yeniden başlıyor. Erzurum 3, Malatya 8 derece.

Karadeniz'de bugün sıcaklık biraz daha artarak Samsun'da 21, Rize'de 17 dereceye çıkıyor. Yarın ise yağış yeniden gelecek, hava soğumaya başlayacak. Bugün Trabzon 16, Bolu 15 derece.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*