IMA Türkiye kuruldu

  • Giriş : 15.11.2006 / 00:00:00

IMA Türkiye, Institute of Management Accountants (IMA®)'ın dünyadaki 12.şubesi olarak kuruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türkiye'deki finans profesyonellerini ortak bir platformda toplayarak, finansal yönetim mesleğinin uluslararası standartlarda geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve uygulanması amacı ile kurulan IMA Türkiye'nin lansmanı Swiss Otel'de düzenlenen bir basın toplantısıyla gerçekleşti.

Basın toplantısına "Dünyanın En Etkili 100 Finans Adamı"ndan biri seçilen IMA Başkanı ve CEO'su Paul Sharman'da katıldı. Finans profesyonellerinin global platformu olma vizyonuyla kurulmuş olan IMA'nın dünya çapında 60 binden fazla üyesi bulunuyor.

Swiss Otel'de düzenlenen toplantı IMA Türkiye Kurucu Başkanı SelçukTümay'ın açılış konuşması ile başladı. Türkiye'deki finans profesyonellerinin kariyer gelişimlerini sağlamak ve uluslararası standartlara kavuşması amaçlı eğitim ve sertifika programlarına ağırlık vereceklerini söyleyen IMA Türkiye Kurucu Başkanı Selçuk Tümay " Hızla küreselleşen dünyada ülkemizin ve şirketlerin büyümesi ve daha etkin rol oynayabilmesi için IMA Türkiye'nin çok önemli bir girişim olduğunu düşünüyorum. Düzenleyeceğimiz eğitim ve sertifika programları ile Türkiye'de finansal yönetim profesyonellerinin gelişmelerine ve
ilerlemelerine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Böylece Türkiye iş dünyasına uluslararası raporlama ve finansal yönetim standartlarını benimsemiş ve uygulayan yeni profesyoneller kazandıracağız. IMA Türkiye, finans profesyonelleri için ulusal ve uluslararası alanda en etkin mesleki iletişim ve paylaşım platformlarından birisi olacaktır" dedi.

Daha sonra söz alan IMA Başkanı ve CEO'su Paul Sharman, "Dünyadaki 12. uluslararası şubemizin Türkiye'de kurulmuş olmasından dolayı çok mutluyuz. IMA Türkiye, diğer uluslararası şubelerimizde olduğu gibi finansal yönetim mesleğini çok daha iyi seviyelere getirmek için IMA'nın güçlü desteğiyle faaliyetlerini sürdürecektir" şeklinde konuştu.

IMA Hakkında

Dünya çapında 60 binden fazla üyesi bulunan, IMA (Institute of Management Accountants), yönetim ve yönetim muhasebesi alanında dünyanın en saygın ve etkili kuruluşlarından biridir. Merkezi ABD'de bulunan dernek, finansal yönetim ve yönetim muhasebesi mesleğinin ve bu meslekte
çalışan kişilerin ilerlemesine ve gelişmesine katkı sağlamak amacıyla kuruldu. IMA bu amacını gerçekleştirmek için; 1973 yılında Certified Management Accountant (CMA) sertifika programını hayata geçirdi. Bu gün dünya çapında 27 binden fazla finans profesyoneli CMA sertifikasına sahiptir. IMA bu sertifika programına ek olarak, sürekli yayınları, düzenlediği çeşitli eğitim ve konferans programlarıyla finans profesyonellerinin gelişimlerine katkı sağlamaktadır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious