İmam, genç kızları mesajla kandırdı

  • Giriş : 17.01.2007 / 00:00:00

Evli imam TV'den altyazıyla "Evlilik düşünen ciddi kızlar arıyorum" mesajı geçerek tam üç genç kızı kandırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ordu'nun Ilışar köyünde görevli 38 yaşındaki üç çocuklu imam Hacı Mahmut Yücetepe, TV'den altyazıyla "Bekârım. Evliliği düşünen kızlarla tanışmak istiyorum" mesajı yolladı. Önce Mersinli 20 yaşındaki Z.G.'den yanıt geldi.

İkinci evine götürdü
İddiaya göre, imam Yücetepe Z.G.'yi, Ulubey'deki ikinci evine götürdü. Ailesi "Kızımız kaçırıldı" diye polise gitti. Polisin evde bulduğu Z.G. "Ailemden iste, dedim. Ama kaçarak evlenmemizi istedi. İlişkiye girdik, meğer evliymiş" dedi.

Yakalayan eşini dövdü
İmamın 18 yaşındaki K.K. ve ardından M.K. adlı kızlarla aynı şekilde tanışıp ilişkiye girdiği iddia edildi. İmamı evde M.K. ile yakalayan ikinci eşi "Beni dövdü. Tehditle zorla boşadı" diye savcılığa gitti. Üç kızın ailesi de şikâyetçi oldu.

Evli ve üç çocuk babası
İmam Hacı Mahmut Yücetepe ile evlenme vaadiyle birlikte olan Z.G. şunları anlattı: "Evde küçük çocuk eşyası gördüm. Sorunca, 'Yurtdışına gitmek için yabancı kadınla evlendim. Bu da onun çocuklarının eşyası. Bana bırakıp kaçtı' dedi."

İmam, genç kızları mesajıyla kandırdı

Ordu'nun Ilışar köyünde görev yapan 3 çocuk babası imam Mahmut Yücetepe'nin TV'lere "Evlenmek istiyorum" diye mesaj çekerek, üç genç kızı kandırdığı ve ilişkiye girdiği ortaya çıktı.

Ordu'nun Mesudiye İlçesi Ilışar köyünde görevli imam Hacı Mahmut Yücetepe'nin televizyon kanallarına "Bekarım, evlenmeyi düşünen ciddi genç kızlarla tanışmak istiyorum" diye mesaj gönderip üç genç kızı kandırdığı ve ilişkiye girdiği öne sürüldü. Üç genç kızın aileleri imam hakkında şikayette bulunurken imamın eşi Ayşegül Yücetepe de "Başka kadınlarla ilişkisi vardı. Boşanmak isteğine karşı çıkınca beni döverek, tehditle zorla boşadı" diye savcılığa başvurdu. Mesudiye'ye bağlı bir köyde görev yapan imam Hacı Mahmut Yücetepe (38), 1988 yılında E.Y. ile evlendi. Bir çocukları olan çift, üç yıl sonra geçimsizlik nedeniyle boşandı. Ardından ise Yücetepe, 1992'de Ayşegül Yücetepe (30) ile evlendi. İddiaya göre evli olmasına rağmen arkadaşlık ilanlarının yer aldığı televizyonlardan birine "Bekarım, evlenmeyi düşünen ciddi genç kızlarla tanışmak istiyorum" diye ilan verdi.

KARISI 'SUÇ ÜSTÜ' YAPTI
İddiaya göre imam Yücetepe ilk olarak Mersin'den 20 yaşındaki Z.G. adlı genç kızla bu yolla tanışarak, genç kızı kaçırıp Ulubey'deki ikinci evine getirdi ve cinsel ilişkiye girdi. İmam Yücetepe'nin, yine televizyon mesajlarıyla Ordu'nun Gölköy ilçesinde tanıştığı 18 yaşındaki K.K.'yi, ardından da Mesudiye ilçesinden M.K.'yi de evlilik vaadiyle kandırıp ilişkiye girdiği öne sürüldü. Eşine yakalanmamak için kızları Ulubey ilçesinde bulunan diğer evine götürdüğü öne sürülen imam, sonunda eşi Ayşegül Yücetepe tarafından M.K. adlı genç kızla bu evde yakalandı. Olayın ardından çift boşandı.

"EVLENECEĞİZ" DEDİ...
Mersin'den imamla birlikte kaçan Z.G. adlı genç kızın ailesinin "Kızımız kaçırıldı" şeklindeki başvurusu üzerine harekete geçen güvenlik güçleri, genç kızı imamın evinde buldu. Z.G.'nin ifadesinde televizyonda gördüğü numarayı arayıp arkadaş olmak istediğimi söylediğini belirterek şunları anlattı: "Bir süre telefonla konuştuktan sonra benimle evlenmek istediğini köyde imamlık yaptığını, bekar olduğunu söyledi. Mersin'e gelip buluştuğumuzda kaçarak evlenmemizi istedi. Ben de nasıl olsa evleniriz diye kaçarak Mesudiye'ye gittim. Evde küçük çocuk eşyası görünce 'Yurt dışına gitmek istedim. Yabancı bir kadınla evlendim. Bu da onun çocuklarının eşyası, bana bırakıp kaçtı' dedi. Ardından bir kez cinsel ilişkiye girdim. Pişmanım." Diğer iki genç kızın ailesinin de imamdan şikayetçi olduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious