İmam 'fuhuş kötüdür' dedi, Hürriyet fırtına kopardı

İmam 'fuhuş kötüdür' dedi, Hürriyet fırtına kopardı.26821
  • Giriş : 01.06.2008 / 01:45:00
  • Güncelleme : 31.05.2008 / 23:55:09

Cenaze namazından sonra cemaate 'fuhuş'tan uzak durun mesajı veren imam Hürriyet'in hedefi oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

HABER AKTÜEL - Karabük'te 75 yaşındaki bir kadın kene ısırması sonucu hayatını kaybetti. Yaşlı kadının cenazesine hüzün ve gözyaşı hakim oldu ancak DHA muhabirinin dikkatini çeken ve Doğan Grubu'nun amirali sayılan Hürriyet'in ön plana çıkardığı şey bambaşka oldu.

Karabük'ün Eflani ilçesinde yaşayan Zülfiye Tunç (75) kene ısırması sonucu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığına yakalandı. Hastaneye kaldırılan kadın tüm çabalarına rağmen hayatını kaybetti. Zülfiye Tunç'un cenazesi kaldırılmadan önce imam merhumenin yakınlarına kısa bir konuşma yaptı ve olan oldu.

CHP'nin telekulak iddialarına araştırma yapmaksızın katılan ve Vakit'i komik haber yapmakla suçlayan Hürriyet, ayıbını örtmenin ve gündemi değiştirmenin yine başka bir yolunu buldu. Tıpkı 28 Şubat sürecindeki 'şeriat hortladı' türü haberlere son dönemde ağırlık veren gazete, bu kez tamamen iyi niyetli bir imamı hedef aldı. İşte Hürriyet'in internet sitesinde manşette yer alan haber.İmamdan inanılmaz sözler

KARABÜK’ün Eflani İlçesi’nde yaşayan 75 yaşındaki Zülfiye Tunç, keneden geçen Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı şüphesiyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını kaybetti.

Eflani’nin Müftüler Köyü’nde yaşayan Zülfiye Tunç, 4 gün önce Karabük Devlet Hastanesi’nde Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı şüphesiyle tedavi altına alındı. Zülfiye Tunç yoğun bakım servisinde yaşamını kaybetti.
Zülfiye Tunç’un cenazesi bugün ikindi namazının ardından köyünde toprağa verilecek.

CENAZE NAMAZINDA, İMAMDAN TARTIŞMALI SÖZLER

Karabük'ün Eflani İlçesi’nde, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı şüphesiyle tedavi gördüğü hastanede yaşamanı kaybeden Zülfiye Tunç'un cenaze namazında konuşan imam Muharrem Tokgöz, “Cenab-ı Allah bir ufacık böcekle bir koca bedeni yok eder. Cenab-ı Allah diyor ki, dünyada bazı husumetler artınca kavimlere bazı cezalar verilir, onlara bilinmedik hastalıklar verilir. Dünyada fiili ve sözlü fuhuşlar artıkça, bu tür belalar başımıza musallat olur. Bunlardan kurtulmamız için Cenab-ı Allah'ın kurallarına uyalım, maneviyata önem verelim, öğrenelim. Burada bu tür hastalıklarla mücadele etmemiz için iki yol var. Birincisi sağlık kuralları, ikinci Cenab-ı Allah'ın maneviyatına yönelmek” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious