İmam hatip okulu mezunu asker vatan için şehit oldu

İmam hatip okulu mezunu asker vatan için şehit oldu.18034
  • Giriş : 14.10.2007 / 12:10:00

Şehit ağabeyi Mehmet Güzel, kardeşinin imam hatip okulu mezunu olduğu için polis yapılmadığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Denizlili şehit Bayram Güzel'in ağabeyi Mehmet Güzel, kardeşinin imam hatip okulu mezunu olduğu için polis yapılmadığını belirterek, "Sen polis olamazsın diyorlar, ama askere alıyorlar. Kardeşim Danıştay kararı yüzünden polis olamadı, ama vatanı için şehit oldu." dedi.

Şırnak'ta 12 arkadaşıyla birlikte şehit düşen Komando Çavuş Bayram Güzel'in baba ocağı, hem bayram tebriği hem taziye için gelenlerle doluyor. Güzel ailesini, Kimse Yok Mu Derneği Denizli Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri de ziyaret etti. Ziyaret sonrasında şehit Güzel'in mezarı başına gidilerek dua okundu.

CİHAN'ın sorularını cevaplayan şehidin ağabeyi Mehmet Güzel, kardeşinin ortaokul çağlarından beri polis olmak istediğini, ancak imam hatip mezunu olduğu için engellerle karşılaştığını ifade etti. Güzel, kardeşinin hayallerini kıranların utanması gerektiğini söyledi. Bayram'ın ortaokuldayken polislik sınavlarına girdiğini, ancak kazanamadığını ifade eden Güzel, "Liseden sonra arkadaşlarıyla birlikte çift diploma alarak polislik hayalini gerçekleştirmek istedi. Bunun için gerekli yerlere parasını yatırdı. Okula kaydolacağı sırada ise, 'Danıştay'dan karar durduruldu' haberi gelmiş. Bu yüzden polis olamadı. İmam hatip mezunu olduğu için dışlandı, ama şehit oldu." şeklinde konuştu.

Türk bayrağı altında yatmanın herkese nasip olmayacağını kaydeden Mehmet Güzel, "İmam hatip mezunu olduğu için kardeşimi dışlayanlar baksın, o şimdi bayrağın dibinde yatıyor. Her insana bu bayrak altında yatmak nasip olmaz. O kararı durduranlara da bayrak altında yatmak nasip olmaz. Göklere çıksalar da bu büyük şerefe nail olamazlar. 'Sen imam hatip mezunusun, askere almayacağız.' demiyorlar ama polis yapmıyorlar. Kardeşim artık öbür tarafta hesabını alır. Bayram'ın hayallerini kıranlar utansın. Kardeşim vatanı için canı seve seve verdi. Bir daha dünyaya gelse yine gözünü kırpmadan verir." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious