İmam Hatipler için ileri geri konuşunca!

İmam Hatipler için ileri geri konuşunca!.10660
  • Giriş : 21.01.2009 / 20:42:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 11:06:01

YÖK eski başkanı Gürüz, Ahmet Hakan, sinirlendi ve bakın nasıl tepki verdi..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

YÖK eski başkanı Gürüz, İmam Hatipler için ileri geri konuşunca kendi de İmam Hatipli olan Ahmet Hakan, sinirlendi ve bakın nasıl tepki verdi:

Dün Ahmet Hakan'a konuk olan YÖK eski başkanı Gürüz, İmam Hatipliler için ileri geri konuşunca İmam Hatipli olan Ahmet Hakan devreye girdi..

Gürüz "İmam Hatipten çıkıp hukukçu olunmaz, İmam Hatipten çıkıp kaymakam olunmaz. Ola ola bu hale geldik" deyince Ahmet Hakan, sinirlendi ve Gürüz'ü de şaşırtan bir tepki gösterdi.

CNNT Türk televizyonunda Tarafsız Bölge programına konuk ettiği Eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz'e "Sayın Gürüz yapmayın. Bu okullardan mezun oldum ben. Deyin ki bu okulların mahiyetini değiştirmiştirler. Yapanlara söyleyin. Hem diyorsunuz ki Demirel... E en çok İHL açan Demirel'dir. İHL Açmakla övünmüştür. Bu okullar din eğitimi veren ailelerin tercih ettiği bir lise muamelesi görmüştür İmam Hatipler." sözleriyle tepki gösterdi.

Ahmet Hakan "Anayasa bizim ortak mutabakat metnimizse ve biz Anasayadan güç alacaksak, anayasada din eğitimi hakkı diye bir hak var. Bu hakkı nasıl alacak bu insanlar" diye sorunca Gürüz'ün verdiği cevap Hakan'ı bir kez daha çileden çıkardı. Gürüz, Hakan'ın sorusuna "Okullarda din kültürü dersi var. Daha ne olsun" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*