İmam “helallik” sorusunu sormadı

  • Giriş : 05.09.2006 / 00:00:00

Bayram Ali Öztürk’ü öldürdükten linç edilen Mustafa Erdal’ın cenazesi önce Bağcılar Kirazlı’daki Orta Camii’ye götürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cenazi Küçükçekmece Fatih Camii’ne yönlendirildi. Ancak bu sefer de Erdal’ın yakınları istemedi. Bunun üzerine cenaze namaz kılınmadan Kanarya Mezarlığı’na götürüldü. Cenaze namazı mezarlıkta kılınırken, imamın cemaate “Hakkınızı helal ediyor musunuz” sorusunu sormadığı dikkat çekti. Mustafa Erdal burada toprağa verilirken, yakınları “Mustafa, Öztürk’ü çok severdi. Öztürk’ü başkası öldürdü. Mustafa’yı linç edip cinayeti onun üzerine attılar” iddiasında bulundu. Mustafa Erdal’ın 1.5 yıl önce Nergis D. adlı 17 yaşındaki kızla dini nikah yapıp evlendiği, genç kızın bir süre sonra eşini terk ettiği öğrenildi. Polisin Adıyaman’da ifadesine başvurduğu Nergis D. “Evlendiğimde bir şeyi yoktu. bana kızmaya ve garip davranmaya başlayınca terk ettim” dedi.

Adli Tıp ön raporu: ‘TİPİK BİR LİNǒ

ADLİ Tıp ön raporunda şu tesbitler yapıldı: “Vücudunda yaygın olarak travmalara rastlandı. Tipik bir dövülme sonucu ölüm olgusu. Kollarında, parmaklarında, kaburgalarında ve ayaklarında çeşitli kırık, ezilme ve çatlaklara rastlandı.” İsminin açıklanmasını istemeyer bir adli top yetkilisi şu açıklamayı yaptı: “Hiç kimse kafasını duvara vurarak kendini öldüremez. Bu mümkün değil. Camide insanların katil zanlısının üzerine yüklenerek, nefessiz kalıp öldüğünü ileri sürmelerini de doğru değil. Çünkü Mustafa Erdal’ın vücudunun her yerinde yaygın travmalar oluşmuş. Tipik bir olgu. Olduğu yerde zaten ölmüş. Klasik bir linç girişimi denilebilir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious