İmamın en zor görevi

İmamın en zor görevi.12108
  • Giriş : 18.10.2008 / 14:06:00

Trafik kazasında kaybettiği 19 yaşındaki oğlunun namazını kıldırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çanakkale'de geçirdiği Trafik Kazası sonrası hayatını kaybeden 19 yaşındaki üniversiteli gencin namazını, Ereğli'de imamlık yapan babası kıldırdı. Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Abalı Mahallesi Camii imamı olan Mustafa Aslanboğa, oğlunun cenazesinde metanetini korumaya çalıştı.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İşletme bölümü birinci sınıfta okuyan 19 yaşındaki Savaş Aslanboğa, 4 gün önce 4 arkadaşı ile birlikte bir araçla giderken kaza geçirdi. Çan İlçe Jandarma Komutanlığında görevli Jandarma Uzman Çavuş Volkan Yakkan'ın yönetimindeki 17 HE 038 plakalı otomobil, Çan'dan Yenice ilçesi istikametine giderken Derenti köyü yakınlarında yoldan çıkarak devrildi. Kaza sonrası araç sürücüsü Jandarma Uzman Çavuş Volkan Yakan ile Mehdi Emirhan Kaptanoğulları olay yerinde hayatlarını kaybetti. Ağır yaralanan Savaş Aslanboğa ile Onur Şahin ise, Çan Devlet Hastanesine kaldırıldı. Komada hayata tutunmaya çalışan Savaş Aslanboğa, 4 gün sonunda hayatını kaybetti.

Aslanboğa'nın cenazesi, memleketi Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Abalı Mahallesine getirildi. Mahallenin camii imamı olan Mustafa Aslanboğa, oğlunun cenaze namazını kıldırdı. Baba Aslanboğa, oğluna son görevini oldukça sakin yerine getirmeye çalıştı. Cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazına Aslanboğa ailesi ve yakınları katıldı.

Cenaze namazı öncesi oğlunun cansız bedeni önünde bir konuşma yapan baba Aslanboğa, gördüğü rüyayı cemaate anlattı. Baba Aslanboğa, rüyasında ilçeye 2 şehit cenazesinin geleceğini gördüğünü, ayrıca bir sesin kendisine "Oğlunun cenazesi de gelecek" diye seslendiğini söyledi. Rüyanın etkisinde kalan Baba Aslanboğa bu rüyayı sadece kızını anlattı ve rüyanın ardından oğlunun kaza yaptığını öğrendiğini dile getirdi. Bugüne kadar birçok cenaze namazı kıldırdığını, ancak musalla taşındaki cenazenin kendi kanından olmasının çok zor olduğunu belirten baba Aslanboğa, konuşmasının ardından cenaze namazını kıldırdı. Kılınan namaz sonrası genç Savaş Aslanboğa'ın cenazesi Şamlar köyündeki aile mezarlığına defnedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*