İmamın özel eşyası ailesine verildi

İmamın özel eşyası ailesine verildi.13621
  • Giriş : 11.05.2009 / 22:27:00

Mardin'in Mazıdağı ilçesine bağlı Bilge köyündeki silahlı saldırıda hayatını kaybedenlerden köy imamı Kazım Ozan'ın özel eşyası bir bavul içinde Ankara'nın Beypazarı ilçesinde yaşayan ailesine teslim edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mazıdağı Müftüsü Selahattin Yılmaz ve Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Genel Sekreteri Mehmet Bayraktutan, Bilge köyünde 44 kişinin öldüğü saldırıda hayatını kaybeden köy imamı Kazım Ozan'ın özel eşyasının bulunduğu bir bavulla Beypazarı'na geldi.

Beypazarı Müftüsü Mustafa Düzgüney ve bir grup din görevlisi ile birlikte Ayvaşık Mahallesi'ndeki imam Kazım Ozan'ın ailesini ziyaret eden Selahattin Yılmaz, taziyelerini iletti.

Ziyaret sırasında beraberinde getirdiği bavulu aileye teslim eden Yılmaz, diğer eşyanın kargo aracılığıyla gönderileceğini söyledi. Bunun üzerine imam Kazım Ozan'ın babası İzzet Ozan, birçok kez Bilge köyüne geldiğini ifade ederek oğlunun diğer eşyasını almak için kendisinin Mardin'e gideceğini kaydetti.

Mazıdağı Müftüsü Yılmaz, imam Kazım Ozan'ın köylüler tarafından çok sevilen bir din görevlisi olduğunu dile getirerek, yaşanan olay karşısında şaşkına döndüklerini ifade etti. Müftü Yılmaz, ''Bizler onun için dua ediyoruz. Mekanı cennet olsun. Acı hepimizin'' dedi.

Diyanet-Sen Genel Sekreteri Mehmet Bayraktutan da sendika olarak Türkiye çapında görev yapan tüm üyelerine ferdi kaza sigortası yaptırıldığını belirterek, Kazım Ozan'ın ailesi ve yakınlarına bu sigorta kapsamında ödeme yapılması için çalışma başlattıklarını bildirdi.

Baba İzzet Ozan ise Mazıdağı Müftüsü Yılmaz ve beraberindekilere teşekkür ederek, ''Bizleri yalnız bırakmadınız. Söylenecek çok fazla bir şey yok. Oğlum bizi şehit anası, şehit babası mertebesi ile şereflendirdi. Bundan daha güzel ne olabilir ki'' diye konuştu.

Bilge köyünden getirilen bavulun içinden imam Kazım Ozan'ın cüzdanı, cep telefonu, dizüstü bilgisayarı ve çeşitli özel eşyası çıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*