İmarzedelere iyi haber!

  • Giriş : 16.02.2007 / 00:00:00

Abdüllatif Şener, mevduat kabul etme ve bankacılık yapma izni kaldırılan İmar Bankası'ndan bono alanlara ödemelerinin yapılabileceğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Şener, yaptığı açıklamada, konuya ilişkin yasa tasarısı taslağının Hazine tarafından oluşturulmakta olduğunu bildirdi. Bonozedelerin durumuyla ilgili düzenlemenin hükümet tarafından İmar Bankası ile ilgili görüşmelerin yapıldığı sırada Meclis'e gönderildiğine dikkat çeken Bakan Şener, ancak milletvekillerinin farklı tutumu nedeniyle bonozedelerin kurumu ile ilgili maddenin çıkarıldığını hatırlattı.

Konu ile ilgili yeni bir sürecin başladığını kaydeden Şener, 20 binin üzerinde mahkemelerde açılmış dava bulunduğunu, bu davaların bazılarının sonuçlanmış, ama büyük bir çoğunluğunun devam etmekte olduğunu anlattı.

''Tüm yargı sürecinin tamamlanmasına kadar beklemeye gerek olmadığı kanaatindeyim'' diyen Şener, bu nedenle bir yasa çalışması yapılmakta olduğunu, taslak metinin Hazine'de oluşturulmakta olduğunu söyledi. Şener, ''Bu çerçevede İmar Bankasından bono alanların da ödemeleri yapılabilecektir. Çalışmalar devam etmektedir. Sürecin uzamaması öngörülmektedir'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious