İmdat! Frenim patladı

  • Giriş : 21.07.2006 / 00:00:00

İzmir’de freni patlayan kamyonun sürücüsü, cep telefonundan 155 Polis İmdat’ı arayarak yardım istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bornova İlçe Emniyet Müdürlüğü ve AKS 110 ekiplerini harekete geçiren olay, sabah saatlerinde yaşandı. İstanbul’dan İzmir’e sunta taşıyan 34 VR 0501 plakalı kamyonun şoförü Demirdağ, Osman Kibar Kavşağı’na yaklaştığı sırada 155 Polis İmdat’ı arayarak kullandığı aracı durduramadığını, freninin patlamış olabileceğini belirterek yardım istedi. Bunun üzerine Bornova’da bulunan polis ekipleri harekete geçti. Heyecanlı dakikaların yaşandığı bölgede polis, bütün kavşaklarda önlem alarak yolları boşaltmaya çalıştı, yayaları da uyardı. Topçu Tugayı önünden hızla geçen kamyon, köprü üzerinde yavaşlayarak bir süre sonra durdu.

Şoför Demirdağ, yaşadığı şoku üzerinden atamayınca polisin kucağında baygınlık geçirdi. Devamlı titreyen ve ismini dahi söyleyemeyen Demirdağ, polisler tarafından sakinleştirilmeye çalışılırken olay yerine çağrılan cankurtaranla Bornova Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Muhtemel bir faciayı önleyen ve kendi çabasıyla kamyonu durdurmayı başaran Hayrettin Demirdağ’a sakinleştirici iğne yapıldığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious