IMF Başkanı Türkiye'ye güveniyor

IMF Başkanı Türkiye'ye güveniyor.14406
  • Giriş : 11.04.2008 / 08:18:00
  • Güncelleme : 11.04.2008 / 08:33:05

IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn, Türkiye'nin gelecek haftalarda programın bütün hedeflerini yerine getirerek, mevcut stand-by düzenlemesini başarıyla tamamlayacağına güvendikleri söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

IMF ve Dünya Bankası'nın yıllık bahar toplantılarından önce Washington'da düzenlenen basın toplantısında Strauss-Kahn'a, Türkiye'deki genel ekonomik durum ve AK Parti hakkındaki kapatma davasının ekonomiye olumsuz etkileri soruldu.

Türkiye'deki durumu çok yakından izlediklerini söyleyen Strauss-Kahn, "Türkiye'nin mevcut küresel finans krizine karşı bağışıklığı olması için hiçbir neden yok" dedi.

Türkiye'nin programında yer alan reformların çok gerekli olduğunu vurgulayan Strauss-Kahn, özellikle sosyal güvenlik reformuna atıfta bulunarak, Türkiye'nin bunları gerçekleştireceğine güvendiklerini belirtti.

Türkiye ile ilişkilerin iyi olduğunu ve aynı şekilde devam edeceğini vurgulayan Strauss-Kahn, içeride karşılaşılan yasal problemlere ve küresel finans krizinin etkilerine karşın programın başarıyla tamamlanacağına olan inancını dile getirdi.

Strauss-Kahn, "Türkiye'nin gelecek haftalarda programın bütün hedeflerini yerine getireceğine güvenimiz tam" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious