IMF'ci Vatan'a göre suçlu Şimşek!

IMF'ci Vatan'a göre suçlu Şimşek!.18622
  • Giriş : 15.11.2008 / 15:12:00

Bugün Vatan Gazetesi'nin manşetinde yer alan, "Erdoğan'ın Polyanna'sı" başlıklı habere, Bakan Mehmet Şimşek'ten sert bir açıklama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bugün Vatan Gazetesi'nin manştetinde yer alan, Bilal Çetin imzalı haberi yalanyalan Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, hakkında yapılan haberleri bilinçli bir saldırı olarak yorumladı.

Vatan Gazetesi'nin hakkında mesnetsiz iddialarda bulunduğunu belirten Bakan Şimşek'in danışmanı, iddiaları hayret verici bulduklarını açıkladı.

VATAN'A GÖRE IMF'NİN ENGELİ ŞİMŞEK

Krizin Türk ekonomisini henüz tam olarak etkisi altına almadığını belirten Vatan şu anda ekonomi yönetiminin daha tehlikeli bir krizin eşiğinde bulunduğunu bunun da sebebinin Devlet Bakanı Mehmet Şimşek olduğunu iddia etti.

Şimşek'in IMF konusunda kafasının karışık olduğunu ve Türkiye'nin IMF ile bir türlü anlaşamamasının önünde Şimşek'in olduğunu belirten Vatan, "Şimdi ekonomi ile ilgili sorunu anlatma görevi Mehmet Şimşek'te. Ama Başbakan “IMF'ye ümüğümüzü sıktırmayız” diye meydan okuduktan sonra, Şimşek çıkıp, “Efendim IMF ile anlaşma kaçınılmaz” diyebiliyor mu? Hayır.Hatta Başbakan Erdoğan'ın “Hamdolsun iyiyiz”, “Bize bir şey olmaz, ekonomimiz sağlam”, “Kriz bizi teğet geçti” açıklamalarını Mehmet Şimşek'ten aldığı iyimser bilgi ve izlenimlerin sonucu yaptığı öne sürülüyor." yorumunu yaptı.

Bakan Mehmet Şimşek adına yapılan açıklamada, Şimşek'in aylar önce Denizli'de iş adamları ile yapılan toplantıda dile getirip, iş dünyasını daha dikkatli hareket etmeye davet ettiği belirtildi.

"Şimşek'in, “Polyanna'cı bir tavır sergilemek” ile itham edilmesi tamamen gerçek dışıdır ve bilinçli bir saldırı olduğu düşünülmektedir." denilen açıklamada Doğan Grubu'nun daha önce yaptığı asılsız haberlere de dikkat çekildi.

Uluslararası Para Fonu (IMF) konusunda ise Bakan'ın beyanatları oldukça açık olduğu, Türkiye'nin şu an mali kaynaklarının yeterli olduğunun özellikle altını çizen Şimşek'in," IMF bir çıpa olacaksa, bunun gerekirse İhtiyati Stand-By olarak gündeme gelebileceğini, bu konuda da teknik çalışmaların sürdüğünü defalarca belirttiği" ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, "Basına kapalı gerçekleşen bir toplantının içeriğine ilişkin Sayın Bakan Şimşek ile BDDK Başkanı Sayın Tevfik Bilgin arasında, Türk özel bankalarına ilişkin geçtiği iddia edilen sözler ise tamamen hayal ürünü, mesnetsiz ve gerçek dışı ifadeleri içermektedir." denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*