IMF'den satılık ülke ucuza gitmeyecek

IMF'den satılık ülke ucuza gitmeyecek.10679
  • Giriş : 31.12.2008 / 08:55:00

Krizin etkisi her geçen gün daha fazla hissedilmeye başlanırken, IMF'nin 7,5 milyar Avro'ya satacağı Letonya'nın 700 vatandaşı çareyi böyle buldu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


"Ülkemizi satın al" çağrısında bulundu.

Letonya Novonews haber ajansında yer alan habere göre krizin etkisini en fazla hisseden ülkelerden biri olan Letonya'da Roman Abramoviç'in ülkeyi satın alması için bir imza kampanyası başladı. İmza toplamak için petitiononline.com adlı bir site kuran Letonyalılar sitede yayımlanan mektupta, "Sevgili Roman Abramoviç, anavatanımız Letonya iflas etti ve şu anda Uluslararası Para Fonu (IMF) ile ülkemizi 7.5 milyar Euro'ya satmak için görüşmeler yürütülüyor. Halkı çalışkan ve mutlu olan Letonya temiz bir çevreye sahip. Ayrıca ülkemizin, yatınızı koyabileceğiniz çok sayıda limanı var" ifadesine yer verildi.

Serveti 16.7 milyar dolardan 2.3 milyar dolara geriledi

LETONYA'da başlatılan 'Bizi kurtar' kampanyasına karşın, Forbes dergisi krizde varlıkları değeri eriyen Roman Abramoviç'in yatı ve Chealsea Futbol Kulübü arasında bir seçim yapması gerektiğini yazdı. Rus yayınlara göre Abramoviç'in serveti 5 ay gibi kısa sürede 16.7 milyar dolardan 2.3 milyar dolara kadar geriledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*