İMKB endekslerinde yeni hisse düzenlemeleri

İMKB endekslerinde yeni hisse düzenlemeleri.22411
  • Giriş : 13.06.2009 / 15:22:00

İMKB Yönetim Kurulu, İMKB Ulusal-100, Ulusal-50 ve Ulusal-30 endekslerinde 1 Temmuz-30 Eylül döneminde yer alacak yeni hisselerle, endekslerden çıkarılacak hisseleri belirledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Yönetim Kurulu, İMKB Ulusal-100, İMKB Ulusal-50 ve İMKB Ulusal-30 endekslerinde 1 Temmuz-30 Eylül döneminde yer alacak yeni hisselerle, endekslerden çıkarılacak hisseleri belirledi.

İMKB Günlük Bülteninde yer alan duyuruda, Temmuz-Eylül 2009 döneminde İMKB Ulusal-100 Endeksine Tire Kutsan, Deva Holding, Beşiktaş Futbol Yatırımları, Pınar Süt, Türk Traktör ve Trabzonspor Sportif hisselerinin alınacağı, buna karşın Kartonsan, Merko Gıda, Işıklar Ambalaj, Migros Ticaret, Güneş Sigorta ve Çimsa hisselerinin de çıkarılacağı kaydedildi.

İMKB Ulusal-50 Endeksine ise Ford Otosan ve Tire Kutsan alınırken, İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ve İhlas Holding hisseleri endeksten çıkarılacak.

İMKB Ulusal-30 Endeksine Arçelik, Koza Madencilik ve Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı dahil edilirken, BAGFAŞ, TSKB ve Anadolu Sigorta endeks dışında kalacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*