İMKB'de tek seans yapılacak!

  • Giriş : 28.11.2007 / 15:07:00
  • Güncelleme : 28.11.2007 / 16:02:59

Seans açılışının ertelenmesine sebep olan iki fiberoptik kablodan biri tamir edildi. Seans 14.30-17.30 arasında yapılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Maslak-İstinye yolu üzerinde kopan ve İMKB'de seans açılışının ertelenmesine neden olan iki fiberoptik kablodan birinin tamir edildiği, diğerinin tamiratının ise öğleden sonraki seans açılışından önce tamamlanmasının beklendiği bildirildi. Günün tek saansı 14.30-17.30 arasında yapılacak.

AA muhabirinin işi yürüten firma yetkililerinden aldığı bilgiye göre, fiber kablolar, Maslak-İstinye yolu üzerinde İMKB'nin Maslak kapısı önünde, ''Maslak-İstinye yolu K-1, K-2 ve K-3 kavşakları düzenleme inşaatı'' kapsamındaki çalışmalar sırasında koptu. Kaza, dün gece saat 23.00 sıralarında toprağa batan bir kepçeyi kurtarma çalışmaları kapsamında, zemini sağlamlaştırma amacıyla başka bir kepçe ile kuru toprağın alınıp batan kepçenin altına atılması sırasında meydana geldi.

Bu esnada 2 fiberoptik kablonun koptuğunu, ancak sabah saatlerinde fark edildiği, ayrıca olay sebebiyle kabloların kopmasına neden olan kepçenin operatörü ve şantiye şefinin ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldüğü öğrenildi. Arızayı onarmak için Telekom ekiplerinin çalışmaları sürerken, tamirat için olay yerine yedek kablolar getirildi. Kopan iki fiber kablodan birinin tamir edildiği, diğerinin tamiratının ise öğleden sonraki seans öncesinde tamamlanmasının beklendiği bildirildi. Ayrıca çevik kuvvet ekiplerinin olay yerinde güvenlik önlemleri aldığı gözlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious