İncelenen kameralardan 15 PKK yanlısı gözaltına alındı

İncelenen kameralardan 15 PKK yanlısı gözaltına alındı.14473
  • Giriş : 18.04.2008 / 15:44:00

Öcalan'ın doğum günü nedeniyle 4 Nisan'da yapılan kutlamada tespit edilen 15 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın doğum günü nedeniyle 4 Nisan'da yapılan kutlama bahanesiyle yasa dışı slogan atan ve güvenlik güçlerine taşlı ve molotoflu saldırıda bulunan 15 kişi gözaltına alındı.

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın doğum gününü kutlamak için Halfeti ilçesine bağlı Ömerli köyüne gitmek isterken güvenlik güçlerince Karataş Tepesi'nde durdurulan PKK sempatizanları burada güvenlik güçlerine taşlı ve molotoflu saldırıda bulunmuştu. Güvenlik güçleri, 3 ve 4 Nisan'da gerçekleştirilen izinsiz gösteriyle ilgili güvenlik kameralarını inceledikten sonra terör örgütü ve teröristbaşı lehine slogan atanları tespit etti.

Suruç ilçesinde tespit edilen ve haklarında savcılığa suç duyurusunda bulunulan, M.Ş, Demokratik Toplum Partisi (DTP) eski Suruç İlçe Başkanı B.Ö, S.B., M.Ş., İ.S., H.B., A.D., Ö.Ö., M.G., M.Ş., A.K., E.P., S.C., M.K. ve F.B. isimli 15 kişiyi gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlılar jandarmadaki ifadelerinin ardından yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious