'İnci Baba'ya bile ihale vermedim'

  • Giriş : 14.06.2006 / 00:00:00

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, yeraltı dünyasında İnci Baba olarak bilinen Mehmet Nabi İnciler'e bile ihale vermediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'ne konuk olarak katılan Saimbeyli Belediye Başkanı Mustafa Uyanık, meclis üyelerine önce yöresinde üretilen kiraz dağıttı, ardından da yapılacak kiraz festivaline davet etti.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak ile birlikte tüm meclis üyelerine ve toplantıyı takip edenlere kiloluk paket halinde kiraz dağıtan Belediye Başkanı Uyanık, Saimbeyli'nin tanıtımı için 16 Haziran'da festival yapacaklarını söyledi. Başkan Uyanık, ilçede bin ton üretim yapıldığını ve iyi kalitedeki kirazların başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerine ihrac edildiğini söyledi. Belediye Başkanı Uyanık'ın tabak içinde ikram ettiği kirazı eline alan Büyükşehir belediye Başkanı Aytaç Durak ise çocukluğunu hatırladı. "Biz çocukken kirazı alır kulağımıza küpe yapardık" diyen Durak, eline aldığı iki çift kirazı kulağına taktı.

İNCİ BABA'YA BİLE İHALE VERMEDİM

Gündem maddeleri görüşülmeden önce söz alan Durak, Adana kamuoyunda uzun süredir tartışılan ilçe belediyesi ile büyükşehir belediyesi arasında karşılıklı atışmalara neden olan Kombassan arsasında imar düzenlemesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Söz konusu 55 dönüm arsanın geçmişte 2.4 yoğunluklu olmasına rağmen kendisinin 1.6 yoğunluk olmasını istediğini söyleyen Durak, "Arsanın imar yoğunluğunun 2-2.4 olması için ilçe belediyesinde pazarlıklar yapıldı. Bir yıldır imar düzenlemesi bekliyor. Kanun bu tür maddelerin uzun süre sürüncemede kalmamasını istiyor. 1.6 yoğunluk ile 2.4 yoğunluk arasında 400 daire fark var. Ortada sorgulanması gereken bir şey varsa o da ilçe belediyesinde bu konunun neden uzun süredir bekletildiği olmalı." dedi.

Geçmiş dönemden bir hatırasını da anlatan Durak, yeraltı dünyasında İnci Baba olarak bilinen Mehmet Nabi İnciler'e bile ihale vermediğini söyledi. Durak, İnci Baba'nın 1963'de kendisi DSİ'de şef iken bir ihale için kapısını çaldığını belirterek, "Kendisine istediği ihaleyi vermedim. Adana'yı terk etti. Sonra başka yerlerde meşhur oldu. Belediyeye rüşveti sokmadım. Göz mesafesinde kimsenin kul hakkını yedirmedim." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious