Indiana Jones "yetim" kaldı

Indiana Jones
  • Giriş : 09.06.2007 / 14:29:00

Connery serinin son filminde rol almayacağını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ünlü aktör Sean Connery, ''Indiana Jones'' serisinin dördüncü filminde ''baba'' rolünü üstlenmeyeceğini açıkladı.

Sinema sektörü yayın organı Variety'nin internet sitesindeki haberegöre, 1989 yılında "Indiana Jones: Son Macera" adlı filmde, Harrison Ford'un babasını canlandıran 77 yaşındaki Sean Connery, yeni filmde rol almamaya karar verdi.

Steven Spielberg ve ekibiyle aylar süren görüşmelerin ardından olumsuz yanıt veren aktörün, 2005 yılında sinemayı bıraktığını açıkladığı ve bu kararına uymaya devam edeceği ifade edildi.

Sinema dünyasının eski James Bond'larından Sean Connery, 2005 yılında sinema dünyasına veda ederek emekli olduğunu, tekrar sinemaya dönmenin zor olacağını düşündüğünü belirtti.

"Beni emeklilikten koparacak tek şey aslında Indiana Jones filmi olabilirdi" diyen Connery, Steven Spielberg ve George Lucas ile çalışmaktan her zaman mutluluk duyduğunu ifade etti.

Harrison Ford'un babasını canlandırmanın da bir onur olduğunu dile getiren ünlü aktör,ancak bütün bunlara rağmen emekliliğe devam etmekte karar kıldığını kaydetti.

65 yaşında Inidana Jones olacak

Çekimlerine bu ay başlanacak filmde, 65 yaşındaki ünlü aktör Harrison Ford yeniden kamera karşısına geçecek. Oyuncuya, John Hurt, Shia LaBeouf, Cate Blanchett ve Ray Winstone'un eşlik ettiği film, 20 yıl aradan sonra beyazperdeye dönecek.

Yapımcılığını Lucasfilm'in Paramount Pictures adına üstlendiği filmin senaryosunu David Koepp kaleme aldı. Toplam 94 milyon dolara çekilen "Indiana Jones" serisi, 1981 yılında "Kutsal Hazine Avcıları-Raiders of the Lost Ark" adlı yapımla başladı.

Harrison Ford, 1984'te "Indiana Jones: Kamçılı Adam-Indiana Jones and the Temple of Doom", 1989'da "Indiana Jones: Son Macera-Indiana Jones and the Last Crusade" adlı filmlerde kamera karşısına geçti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious