İneği kesip çaldılar

İneği kesip çaldılar.14368
  • Giriş : 20.05.2008 / 11:15:00

Ali İhsan Asaletli'ye ait ahırda bulunan büyükbaş hayvanların biri hırsızlar tarafından çalındı. Çalınan inek mahalle çıkışında parçalanmış olarak bulundu. İşte akıllara zarar hırsızlık olayı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Elmadağ'da, sabah saatlerinde, Ali İhsan Asaletli'ye ait ahırda bulunan büyükbaş hayvanların biri hırsızlar tarafından çalındı. Çalınan inek mahalle çıkışında parçalanmış olarak bulundu. Hayvanın sakatat ve diğer ağırlık yapacak bölümlerini bırakan hırsızlar diğerlerini alarak kaçtı.

Elmadağ'ın Ediğe mahallesinde bulunan ahıra çok rahat giren hırsızın, burada bulunan boğayı yem vererek, kaçırılan ineğin yavrusunu ise başına çuval geçirmek suretiyle etkisiz hale getirdiği belirtildi. İneğin sahibi Ali İhsan Asaletli, hırsızın çok bilinçli hareket ettiğini ve özellikle herkes tarafından bilinmeyen yoldan hayvanı kaçırdığını söyledi. Parçalara ayrılan ineğin iki ay önce doğum yaptığını söyleyen Ali İhsan Asaletli, vicdansız hırsızlara 'şimdi bu yavrunun hali ne olacak' diye seslendi.

Diğer taraftan, bundan yaklaşık on gün önce Elmadağ'a bağlı Akçaali mahallesinde de benzer bir olay yaşanmış ve Hayrettin Akdoğan'a ait iki inek aynı şekilde kaçırılarak köyün çıkışında yol kenarında parçalanmıştı. Bu iki olaydan sonra mahalleli arasında huzursuzluk yaşanırken, olay yerine gelen jandarma ekipleri hırsızları bulmak için çalışmalarına başladı. Olay ile ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirilirken, jandarma, vatandaşları, olabilecek durumlar karşısında uyardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious