İnegöl Hastanesi'nde bir bebek daha öldü!

İnegöl Hastanesi'nde bir bebek daha öldü!.14757
  • Giriş : 07.07.2009 / 21:07:00

Enfeksiyon şüphesinin yaşandığı İnegöl Devlet Hastanesi Yeni Doğan Servisinde 30 Haziranda doğan bir bebeğin daha öldüğü öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alınan bilgiye göre, Bursa'nın İnegöl ilçesine bağlı Cerrah beldesinde yaşayan Mehmet Kapıcı (33) ve Hanife Kapıcı (25) çiftinin 30 Haziranda İnegöl Devlet Hastanesinde bir kız çocukları dünyaya geldi. Ceyda adı verilen bebek, 1 Haziranda taburcu edildi.

Bebek, 2 Haziranda ateşlenince Cerrah Belediyesi ambulansıyla İnegöl Devlet Hastanesine kaldırıldı. 3 günlük bebek, yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Ceyda bebeğin cenazesi, 3 Temmuzda belde mezarlığında toprağa verildi.

Cerrah Belde Belediyesinde şoför olarak çalışan Mehmet Kapıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İnegöl Devlet Hastanesi'ndeki enfeksiyon şüphesiyle ilgili haberleri izlediklerini söyledi.

Kendi bebeklerinin de enfeksiyondan hayatını kaybettiği şüphesiyle eşiyle birlikte hastaneye gittiklerini ve doktorlarla görüştüklerini ifade eden Kapıcı, doktorların Ceyda bebeğin ölümünün, enfeksiyon olayıyla ilgisinin bulunmadığını söylediğini belirtti. Kapıcı, şöyle konuştu:

''Bizim bebeğimizin de ihmal ya da enfeksiyon sonucu öldüğüne dair şüphelerimiz var. Büyük bir üzüntü yaşıyoruz. Şu anda şikayetçi değiliz. Bebeğimizin mezarının açılmasını, minik bedeninin mezardan çıkarılmasını istemiyoruz. Aile olarak böyle bir karar aldık. Yeniden aile büyükleriyle birlikte konuyu görüşeceğiz. Şikayetçi olup olmamaya ondan sonra karar vereceğiz.''

-İL SAĞLIK MÜDÜRÜ-

Bursa İl Sağlık Müdürü İsmail Hakkı Çelik de 30 Haziranda doğan ve 2 Temmuzda hayatını kaybeden Ceyda bebeğin ölümünün, hastanedeki enfeksiyon vakalarıyla alakasının bulunmadığını ifade etti.

Konuyla ilgili inceleme başlattıklarını belirten Çelik, şunları kaydetti:

''Ailenin başvurusu üzerine, hastane yönetimi bebeğin ölümüyle ilgili otopsi istemiş. Ancak bu bebek ölümü, münferit bir vakadır. Bu bebek, 30 Haziranda doğmuş ve 2 Temmuzda hayatını kaybetmiş. Bizim vakalarımız ise 2 Temmuzdan sonra başlıyor. Yani bu bebeğin ölümünün, diğer 11 bebekle ilgisi yok. Bu, ferdi bir olaydır. Çünkü bu tür olaylar tek seyretmez. Üstelik 30 Haziranda hastanede böyle başka bir vaka yok.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*