İnegöl'de rehine kurtarma operasyonu

  • Giriş : 08.12.2006 / 00:00:00

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, aldığı otomobilin borcunu ödemediği gerekçesiyle Eskişehir'den kaçırdıkları kişiyi bir evde rehin tuttukları öne sürülen 6 kişi, düzenlenen operasyonla yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgilere göre, Eskişehir'de yaşayan Salih Timur, geçen ay satın aldığı otomobilden kalan 10 bin YTL'lik borcunu ödemediği iddiasıyla, otomobil sahibi Abdullah O. ve eniştesi Sebahattin S. tarafından zorla 26 SC 976 plakalı otomobile bindirilerek, Bursa'nın İnegöl ilçesine getirildiği öne sürüldü.

Salih Timur'u Kemalpaşa Mahallesi'nde bir evde alıkoyan zanlıların, Timur'un Eskişehir'deki dayısı A.D'yi telefonla arayarak, İnegöl'e gelerek yeğeninin borcunu ödemesini isterken, borcun ödenmesi halinde Timur'u serbest bırakacaklarını söyledikleri iddia edildi.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğüne giderek yardım isteyen A.D'nin, İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğüne de olayın bildirilmesinin ardından, zanlılarla temasa geçerek İnegöl Terminalinde randevulaşması sağlandı.

Terminalde buluşma öncesinde güvenlik önlemi alan polis, A.D. zanlılarla buluşup pazarlık yaptığı sırada, Sebahattin S. ile yanında bulunan arkadaşları E.T, M.K, D.T. ve E.Y'yi yakaladı.

Zanlıların yakalanmasının ardından Salih Timur'un tutulduğu eve giden güvenlik güçleri bu kişiyi kurtarırken, evde bulunan Abdullah O'yu da gözaltına aldı.

Gözaltındaki 6 kişi, sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious