İnfazın ardından film gibi senaryo çıktı

İnfazın ardından film gibi senaryo çıktı.11222
  • Giriş : 28.01.2009 / 10:37:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 11:13:54

İzmir'de bir otomobilde başlarından vurulmuş olarak bulunan iki kişinin katilini arayan polis, benzeri dedektif filmlerinde görülen '500 bin liralık hayat sigortası' hikayesiyle karşılaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Çeşme Otoyolu'nda araç içinde ölü bulunan iki kişiden Süleyman Y'nin, patronunu vurduktan sonra intihar ettiği, ama öncesinde yanındaki kuzenine "Ailem sigortadan para alsın diye silahı sakla" dediği ortaya çıktı.

İzmir-Çeşme Otoyolu'nda önceki gece otomobilin içinde silahla vurulmuş halde bulunan İbrahim K. (32) ve Süleyman Y'nin (27) olayının ardından filmleri aratmayacak bir senaryo çıktı. Bir otomotiv şirketinin ortağı olan İbrahim K. ile yanında çalışan arkadaşı Süleyman Y'nin ölümlerini inceleyen Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olayın çifte infaz değil, cinayet sonrası intihar olduğunu tespit etti. İddialara göre olay şöyle gelişti:

Süleyman Y, ailesinin birikimi olan 80 bin YTL'yi yanında çalıştığı İbrahim K'ye vererek değerlendirmesini istedi. Her ay 3 bin TL faiz olan Süleyman Y. bir süre sonra parasını alamayınca zor duruma düştü. Olay gecesi kuzeni O.E'yi de yanına alarak İbrahim K. ile buluştu. İkilinin para tartışması kısa sürede kavgaya dönüştü. Otomobilden iner gibi yapan Süleyman Y. yanındaki silahı çıkartarak İbrahim K'yi boynundan vurarak öldürdü.

Kuzenine dönen Süleyman Y. "Artık yaşamamın bir anlamı kalmadı. Hayat sigortam var, 500 bin TL eder. Ben ölünce kızım rahat yaşar. Ama parayı alabilmem için cinayete kurban gitmiş gibi görünmem lazım. Sen silahı alıp sakla' dedi. Kuzeni de teklifi kabul edince silahı şakağına dayadı ve tetiğe bastı. Olay sonrası kaçan O.E. polisin sıkı takibiyle kısa sürede yakalandı. Cinayeti ve intiharı itiraf eden O.E. silahı da sakladığı mazgalı polislere gösterdi.

 

İpucu: Siyah renkli otomobil

Otoyoldaki olay sonrası Süleyman Y'nin en son kuzeninin siyah renkli otomobilinde görüldüğünü belirleyen polis, soruşturma sonunda O.E. ismine ulaştı. Sorguya alınan O.E. cinayet zanlısı konumuna gelince paniğe kapılarak polise her şeyi anlattı.

'COLD CASE'DEKİ GİBİ

TV'deki ünlü faili meçhul araştırma dizisi Cold Case'nin önceki hafta gösterilen bölümünde de İzmir'deki olaya çok benzer bir konu işlenmişti.

 

Star gazetesi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*