ING, Oyak'ı 2007'de aldığına pişman

ING, Oyak'ı 2007'de aldığına pişman.13316
  • Giriş : 13.02.2009 / 08:44:00

ING Bank Türkiye Başkanı McCarthy, 2007'de 2.7 milyar dolar ödedikleri Oyak Bank'ı şimdi çok daha ucuza alabileceklerinin ortaya çıktığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ING Bank Türkiye Başkanı McCarthy, 2007'de 2.7 milyar dolar ödedikleri Oyak Bank'ı şimdi çok daha ucuza alabileceklerini belirtirken, "Kısmet değilmiş. Oyak Bank'ı ucuza aldığımız söylenmişti, şimdi baktığınızda bunun böyle olmadığı ortada" dedi..

ING Bank Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı John McCarthy, 2007 yılında satın aldıkları Oyak Bank'ı şimdi çok daha ucuza alabileceklerini belirterek, Türkçe "Kısmet değilmiş" dedi. Hayatta zamanlamanın çok önemli olduğunu vurgulayan McCarthy, "Ama her şey de elimizde değil. Oyakbank'a şimdi, 2.7 milyar dolardan daha az verebilirdik" dedi.

Buna rağmen Oyakbank'ı aldıklarına pişman olmadıklarını belirten McCarthy, "Biz Oyakbank'ı aldığımızda özellikle medyada aleyhimize büyük kampanyalar başlatıldı. Oyak'ı ucuza aldığımız söylendi. Şimdi baktığınızda bunun böyle olmadığı ortada" diye konuştu. Türkiye'de her zaman ortaklıklar ve satınalmalar için çalışmalar yaptıklarını belirten McCarthy, kriz nedeniyle kısa vadede birleşme veya satınalma yapmayacaklarını söyledi.

Fortis'in BNP Paribas'a satışının iptali sonrası bankanın Belçika hükümetinde kalması ile Fortis Türkiye'nin içinde bulunduğu belirsizliği değerlendiren McCarthy, "Şu anda Türkiye'de banka almayı düşünmüyoruz. Fortis'le de ilgilenmiyoruz" dedi.

TÜRKİYE'DE BÜYÜMEYE DEVAM

Türkiye'de operasyonlarını genişletceklerini bildiren McCarthy, kriz nedeniyle daha temkinli olduklarını söyledi. McCarthy, "Şuanda 366 şubemiz var. Bunu 2009 sonunda 400'e çıkarmayı planlıyoruz. Daha önceki planlarımızda 2010'a kadar 600 şube açmayı planlıyorduk. Ancak kriz nedeniyle daha temkinli davranacağız. Bu hedefimizi belki 2011'de belki de 2012'de gerçekleştirebileceğiz" ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*