İngiliz bakana uçak şoku

İngiliz bakana uçak şoku.15186
  • Giriş : 14.06.2008 / 17:33:00

İngiltere Başbakan Yardımcısı John Prescott'un, havaalanına geç kaldığı için uçağa alınmadığı, ancak Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas'ın telefonundan sonra uçağa binebildiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Rum Fileleftheros gazetesinin haberine göre, eşiyle birlikte ''Taşımacılık ve Turizm Enstitüsü''nün konferansında konuşma yapmak üzere Rum tarafında bulunan Prescott, İngiltere Parlamentosu'nda anti terör yasasıyla ilgili görüşmeye ''ciddi bir neden yokken katılmayacağı'' eleştirileri üzerine Güney Kıbrıs'tan acilen ayrılma kararı aldı.

Prescott'un makam şoförü, acilen Larnaka Havaalanı'na yöneldi, ancak yolda uçağın Baf Havaalanı'ndan kalkacağını hatırlayınca yön değiştirdi. Bu durum Prescott'a yarım saat kaybettirdi.

Prescott, Baf Havaalanı'na ancak uçağının kalkışına 15 dakika kala ulaşabildi. Easy Jet Havayolları şirketi görevlileri, uçağın kapılarını kapattıkları için İngiltere Başbakan Yardımcısı'nın uçağa binmesine izin vermedi.

Haberde, Prescott'un, Easy Jet şirketinin görevlilerine, ''benim kim olduğumu biliyor musunuz'' uyarısının da işe yaramadığı, Easy Jet görevlilerinin, ancak Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas'ın şahsen telefonla aramasından sonra Prescott'u uçağa almayı kabul ettikleri belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious