İngiliz basını, Beşiktaş'ı övdü

İngiliz basını, Beşiktaş'ı övdü .23925
  • Giriş : 25.10.2007 / 11:31:00

İngiliz gazeteleri, Beşiktaş'ın Liverpool'u 2-1 yendiği maça spor sayfalarında geniş yer verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Guardian spor sayfalarında Liverpool'un İstanbul'daki maçta Beşiktaş'a 2-1 yenilmesi sonrası dibe vurduğunu yazdı. Gazete maçın sıradışı bir ortamda geçtiğine de dikkat çekiyor.

"Liverpool'un bu son sınavında arka planda ise iki takım arasında bir Şampiyonlar Ligi maçındansa siyasi gösteri havası vardı. stadın dışında PKK aleyhinde ya da Kuzey Irak'ın işgalini isteyen pankartlar açılmış, İçeride ise şehit asker anısına saygı duruşunda bulunuluyordu. Türk bayraklarından bir deniz içinden bir taraftar kopup sahanın ortasına da bayrak dikmeye çalıştı."

Guardian Beşiktaş'ın dinamik bir oyun sergilediğini belirtirken, Daily Telegraph Beşiktaş'ın Liverpool'a göre hem savunma hem orta saha hem de forvette daha iyi organize olduğunu belirtiyor.

İstanbul'da iki yıl önceki Şampiyonlar Ligi zaferinin anısıyla büyük umutlarla yola çıkan Liverpool'un bu sonuçla Avrupa sahalarından erkenden silinmenin eşiğine geldiğini kaydeden gazete, Beşiktaş'tan ise Serdar Özkan ve Hakan Arıkan'ı da övüyor.

Beşiktaş'ın tezahürat rekoru

"Maç öncesindeki bir dakika saygı duruşunun vakarı ardından inanılmaz ve insanı sağar eden bir akşam başladı... İnönü, Futbol tarihinin en yüksek desibel seviyesiyle gurur duyabilir."

"13 dakikanın ardından Beşiktaş taraftarları yeni bir rekor kırmanın yanı sıra boğazlarını da parçalamış olmalılar."

Daily Telegraph karşılaşmanın sonunda Beşiktaş taraftarlarının Liverpool için tezahürat yapmasını ve bunun karşılık bulmasını da harikulade bir sportmenlik havası olarak niteledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious