İngiliz basını Fenerbahçe'yi manşetlerine taşıdı

İngiliz basını Fenerbahçe'yi manşetlerine taşıdı.19290
  • Giriş : 03.04.2008 / 08:30:00

Fenerbahçe'nin tarihi Chelsea galibiyeti ada basınında geniş yer buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe'nin Avrupa Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk maçında karşı karşıya geldiği Chelsea'ye karşı elde ettiği 2-1'lik galibiyet, İngiltere gazetelerinde spor sayfalarında geniş biçimde işleniyor.

Guardian gazetesi Chelsea maçının 13. dakikasında kendi kalesine gol attıktan sonra 81. dakikada takımının galibiyet golünü atan Deivid de Souza'nın aynı maçın içinde hainlikten kahramanlığa yükseldiğini yazıyor:

"Chelsea bu yenilgiden ötürü sadece kendisini suçlayabilir."

"Deivid'in kendi kalesine attığı golle avantaj sağlayan Chelsea'nin eline ilk yarıda mutlak galibiyet için pek çok şans geçti."

"Ancak ikinci yarıda Colin-Kazım'ın attığı golle eşitlik sağlanınca hayaller kabusa döndü. Ardından da Deivid'in maçın başındaki hatasını düzelten golü geldi."

"Ve Chelsea, önümüzdeki salı yapılacak rövanşı fazlasıyla tehlikeye attı. Deivid darbesi Chelsea'yi eve başağrısı ile yolluyor."

Daily Telegraph gazetesi ise kendi kalesine gol atan Deivid'in maçın kaderini belirleyen galibiyet golünü de atmasını kutsal kitaplarda anlatılan bir öyküye, Davud Peygamber'in Filistinli dev Calut'u yenmesine benzetiyor:

"Deivid, Calut'u devirdi, Chelsea kontrolü kaybetti..."

"Chelsea'nin Şampiyonlar Ligi rüyası Şükrü Saracoğlu denen cadı kazanında geçen umulmadık ve dramatik bir gece ile büyük yara aldı."

"Gelecek salı yapılacak rövanş maçı çok heyecanlı geçecek."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious