İngiliz hastalar Kayseri'de çare bulacak

  • Giriş : 13.11.2006 / 00:00:00

Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. İsmail Tamer, İngiltere'den gelen sağlık heyetinin, hastanelerinde hasta transferi programının başlatılmasına olumlu baktıklarını kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiltere Sağlık Bakanlıkları'nın işbirliği kapsamında kendisinin bulunduğu Türk heyetinin temmuz ayında İngiltere'ye gittiğini anımsatan Dr. İsmail Tamer, iki ülke işbirliğinin devam ettirilmesi amacıyla davet üzerine İngiltere'den 9 kişilik bir heyetin Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde inceleme ve temaslarda bulunduğunu açıkladı. Başhekim Op. Dr. İsmail Tamer, Kayseri Valisi Osman Güneş, Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Önder Odabaşı'nın da katıldığı bir toplantı ile çalışmalarına başlayan 6'sı hastane başhekimi 3'de Sağlık Bakanlığı yetkilisinden oluşan heyetin 2 gün boyunca hastanelerinin bütün birimlerini gezerek uygulamaları yerinde görerek incelediklerini dile getirdi.

İngiliz heyetinin 2 günlük inceleme ve gezilerinin ardından bir toplantı yaparak görüş ve düşüncelerini paylaştıklarını vurgulayan Tamer, şöyle konuştu; "Başta NHS Enstitüsü Başkanı John Clark olmak üzere heyetin tamamı hastanemizden etkilendiklerini belirterek memnuniyetlerini iletmişler, iki ülke sağlık çalışanlarının birbirlerinden öğrenecek çok şeyi olduğunu işaret eden İngilizler, 'Hasta Transfer Programı' çalışması başlatılması yönünde istekte bulunmuşlardır. Bizleri son derece mutlu eden bu öneri başta hastanemiz olmak üzere Türk Sağlık Sektörü'nün geldiği noktayı açıkça gözler önüne sermektedir. Kayseri'den bir hastanenin iki ülke arasındaki işbirliğinde kilit rol oynaması da mutluluğumuzu bir kat daha artırmaktadır."

İki ülke yetkilileri arasında yapılacak çalışmaların ardından en kısa sürede İngiltere'den hasta transferinde bulunacağını ifade eden Tamer, "Ocak ayında İngiltere'ye davet edilmemiz ise İngilizlerin samimiyetinin açık göstergelerinden birisidir. Ayrıca, bir günde baktığımız hasta sayısının 10-12 bin civarında olması da İngiliz heyetinde şaşkınlık oluşturmasına karşın, hastane personelinin özverili çalışması ve mevcut imkanların en iyi şekilde değerlendirilmesi açısından örnek oluşturmuştur" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious