İngiliz Havayolları liste açıkladı

İngiliz Havayolları liste açıkladı.15217
  • Giriş : 10.08.2006 / 00:00:00

British Airways taşınacak eşyaların listesini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

British yetkililerince yapılan yazılı açıklamaya göre yolcular, havalimanındaki güvenlik kontrol noktasından sadece şu eşyalar ile birlikte geçebilecek: "Yolculuk için gerekli pasaport, uçak bileti, vize. Cep tipi cüzdan ve cep tipi portföyler (içinde para, kimlik kartları olabilir). El tipi çantalar kesinlikle uçağa alınmayacak. Uçuş süresince lazım olan reçeteli ilaçlar (teyit edilmeyen sıvı ilaçlar kabul edilmeyecek). Kılıfları olmaksızın numaralı gözlük ve güneş gözlükleri. Solusyon şişeleri olmaksızın kontakt lensler. Bebekle yolculuk edenler (uçuş için gerekli mama, süt ve sıhhi malzemeler). Anahtar (ancak elektrikli anahtar kabul edilmeyecek). Diğer her türlü eşya uçağın bagaj bölümüne verilecek. Herhangi bir tereddüte yol açmamak amacı ile, diz üstü bilgisayar, cep telefonları, kaset, disk ve MP3 çalar, uzaktan kumanda cihazları ve benzeri cihazlar, yolcu beraberinde uçağa alınmayacak. Bu eşyalar ancak uçağın bagaj bölümünde taşınacak"

Açıklamada, bugün Biritish Airways ile herhangi bir Birleşik Krallık havalimanından seyahat etmeyi tercih eden yolcuların, bilet ücretlerinin iade edilip, rezervasyonlarında değişiklik yapılacağı ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, 10 Ağustos günü tüm gün geçerli olmak üzere, Londra Heathrow Havaalanı'ndan yapılacak kısa mesafeli İngiltere içi ve Avpura uçuşlarının iptal edildiği, uzun mesafe uçuşları da mümkün olduğunca iptal etmeme gayretinde oldukları duyuruldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious