İngiliz kadınlar hayallerindeki bebeğe servet ödüyor

İngiliz kadınlar hayallerindeki bebeğe servet ödüyor.15624
  • Giriş : 07.01.2008 / 20:19:00

İngiltere'de sahte bebek çılgınlığı İngilizleri ikiye böldü. Bebek sahibi olmak isteyen kadınlar hayalindeki bebeklere kavuşmak için servet ödüyor.. Hem de onları parkta gezdiriyorlar!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiltere'de yaygınlaşan sahte bebek sevgisi, İngiliz halkını da ikiye böldü. Bir grup bu bebekleri oldukça korkutucu bulurken, diğer bir grup bu bebeklerin üretimini olumlu karşılayıp destekliyor.

İngiltere'de yaşayan kadınların, gerçeği ile birebir benzeyen bebeklere sahip olmak için yüklü meblağlar ödemesi, yeni bir sektörün kapılarını açtı.

Fiziki olarak gerçek bebeklerden pek farkı olmayan sahte bebekleri yapan sanatçılar, İngilizleri ikiye bölen bu sektörden oldukça umutlular.

Fenomen haline gelen bu bebeklere sahip olmak için servet ödeyen İngiliz kadınlar, sahte bebeklerine gerçekleri kadar sık elbise alıyor, bebek arabasına koyarak parkta yürüyüşe çıkartıyor, komşu gezmesine gidiyor ve hatta kendileri gibi sahte bebek sahipleri ile buluşarak, bebekleriyle ilgili deneyimlerini paylaşıyor.

Bu bebeklerin yaygınlaşmasındaki en etkin faktör ise günümüzün en yaygın teknolojik aracı oaln internet. Bebekler internet üzerinden satılıyor ve bebeği yapan sanatçılar, kendilerine gönderilen fotoğrafa ya da özel siparişlere uygun bebekler yapabiliyor.

Sahte bebek sahipleri, internette kurulan sitelerde biraraya gelerek, bebeklerle ilgili gelişmeleri de yakından takip etme imkanı buluyor.

Sahte bebeklerle ilgili açılan internet sitelerinde ve forumlarda da İngilizlerin çoğu, ölü bebek gibi görünen sahte bebeklerin sahiplerini sorunlu kişiler olarak görüyor. Bu konuda yapılan yorumlara göre, sahte bebekler, bir zamanların en çok izlenilen korku filmlerinden birindeki oyuncak bebek Chucky'ye benziyor.

Sahte bebekler, gerçekleri gibi büyümüyor ama gerçekleri gibi ağlıyor, mama yiyor, altını kirletiyor ve yemekten sonra gazının çıkarılmasını bekliyor. En çok şaşırtan özellikleri ise, nefes alıyor gibi görünmeleri.

Sahte bebekleri ile parkta dolaşmaya çıkan sahte anneler, bebeklerini seven yabancıların durumu fark ettiklerindeki şaşkın bakışlarına ise çabuk alışıyorlar.

Bebek sahibi olamayanlar, bebek büyütme özlemi duyanlar, bebek bakmaya ya da doğurmaya uygun bir durumu olmayanlar bu bebeklere sahip olmak için oldukça büyük paraları da gözden çıkarabiliyor.

Sahte bebeklerin fiyatı 1000 YTL ila 4000 YTL arasında değişiyor. Bebeğin arabası, çantası, kıyafetleri, araba koltuğu ve diğer aksesuarları için ise, 7 ila 10 bin YTL'yi gözden çıkarmak gerekiyor.

Sahte bebekleri üretenlerden biri olan 4 çocuk annesi Jamie Eaton, bebekleri internet üzerinden satıyor. 36 yaşındaki Eaton, İngiliz televizyon kanallarından Channel 4'da hazırlanan bu konudaki belgeselin ardından, satışlarının arttığını ifade ediyor.

Ürettiği her bebeğe bir isim veren Eaton'un son bebeğinin ismi ise Taner. Bir arkadaşının bebeğinin birebir kopyasını yaptığını açıklayan Eaton, Taner ismini neden seçtiğini ise açıklamadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious