İngiliz konsolosun kızı sanat müziği ile dinleniyor

  • Giriş : 02.02.2006 / 00:00:00

İngiltere'nin 33 yıldır İzmir Konsolosu olan Willie Buttigieg'in kızı Mary Jane Buttigieg, İzmir Ekonomi Üniversitesi Türk Sanat Müziği Korosu'nda şarkı söylüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiltere'nin İzmir Konsolosu Willie Buttigieg'in 27 yaşındaki kızı Mary Jane Buttigieg, beş yıldır İzmir Ekonomi Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu'nda İngilize okutman olarak görev yapıyor. Yunanca, Almanca ve Rusça dillerini konuşan Buttigieg'in özel merakı Türk Sanat Müziği. Küçüklüğünden beri şarkı söylemeyi çok seven Buttigieg, Türk Sanat Müziği'ne büyük bir hayranlık duyuyor. En çok Müzeyyen Senar, Zeki Müren dinleyen Buttigieg, "Müziği çok seviyorum ama özellikle Türk Sanat Müziği'nin ayrı bir yeri var. Türk Sanat Müziği çok dinlendirici, şarkıların sözleri çok anlamlı ve etkileyici. Şarkı söylerken o şarkıyı yaşadığımı hissediyorum. Sadece şarkıya konsantre oluyorum." diye konuştu.
Bir yıldır İzmir Ekonomi Üniversitesi Türk Sanat Müziği Korosu'nda olan Buttigieg'in en büyük destekçisi ailesi. Buttigieg, "Babam da Türk Sanat Müziği'ni çok seviyor. Bütün konserlerimize geliyor. Bazen evde de onun sevdiği Türk Sanat Müziği bestelerini söylüyorum. Koroda olmak çok güzel ancak solo söylemek gerçekten çok zor. İlk başlarda çok heyecanlanıyordum. Şimdi hocamın da desteğiyle çok rahat tek başıma şarkı söyleyebiliyorum." şeklinde konuştu.
İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin Bahar Konseri için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Buttigieg, bazı öğrencilerinin kendisini örnek alarak koroya katıldığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious