İngiliz polisi Türkçe öğrenecek

  • Giriş : 30.09.2006 / 00:00:00

İngiltere'de Türklerin güvenini kazanmayı amaçlayan İngiliz emniyeti, yeni başlattığı bir program kapsamında polislere Türkçe öğretecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adının “Operation Rhine” olduğu kaydedilen yeni inisiyatifle, üst düzey yetkililerden en alttaki polis memurlarına kadar çok sayıda polisin Türkçe öğrenerek toplumun arasına karışacağı belirtildi.

Londra Gazetesi'nin haberine göre İngiliz polis yetkilileri, amaçlarının Türklerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerde Türkçe konuşan toplumlara daha yakın olmak ve toplumla polis arasındaki ilişki ve anlayışı geliştirmek olduğunu belirtti.

Türk ve Kürt toplumları içine yuvalanmış suç gruplarını ve uyuşturucu odaklarını dağıtmak istediklerini belirten polis yetkilileri, “Bu aşamada artık toplumun polise güven duymasını, yasadışı yollara başvurmak zorunda olmadığını anlaması gerektiğini düşünüyoruz. Türkçe öğrenerek toplumun arasına inmek ve bu toplumlardan kişilerin polis saflarına katılımını daha da teşvik etmekle toplum ile polis arasındaki ilişkileri güçlendirecek ve suç odaklarına manevra şansı tanımayacağız.” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious