İngiliz tahtının varis adayı makkemede

  • Giriş : 24.10.2006 / 00:00:00

Londra'daki yüksek mahkeme, Kraliçe Elizabeth'in ölen kardeşi Prenses Margaret'in oğlu olduğunu ve tahtın 12. varisi olduğunu öne süren Robert Brown'ı dinledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kraliçe Elizabeth'in kardeşi Prenses Margaret'in gayrı meşru oğul olduğunu iddia eden Brown'ın bugünkü özel duruşmada konuşulanları açıklamasının yasak olduğunu belirterek, "Ancak davamın hakim tarafından reddedilmediğini ve hala geçerli olduğunu söyleyebilirim" dedi.

Kenya'da doğan Brown, iddiasının doğru olup olmadığının ortaya çıkması için DNA testi yaptırmak istediğini, ancak bunun Buckingham Sarayı tarafından reddedilmesi üzerine dava açmaya karar verdiği belirtti. Davayı kazanması halinde, Brown'ın milyonlarca sterlin miras alması olası görülüyor.

Brown tezini, Prenses Margaret olduğunu düşündüğü bir kadınla Kenya'daki bir görüşmesine dayandırıyor. Brown'a göre bu kadın, kendisine, "davranışlarına dikkat etmesini, çünkü günü birinde İngiltere Kralı olabileceğini" söylemiş. Brown, kayıtlardaki resmi annesi Cynthia Brown'ın da gençliğinde kendisine kökenleri konusunda bazı imalarda bulunduğunu söylüyor. Brown'ın babasının ise Prenses Margaret ile ilişkisi olduğu bilinen Peter Townsend ya da Robin Douglas-Home olabileceği belirtiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious