İngiliz uçağı, Atatürk Havalimanı'nda

  • Giriş : 10.08.2006 / 00:00:00

İngiliz uçağı Atatürk Havalimanı’nda bekletiliyor, bagajlar teker teker aranıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İngiltere'de uçaklara yönelik terörist saldırı planının ortaya çıkarılması üzerine, İstanbul'dan Londra'ya gidecek uçaklar da didik didik aranıyor. Londra'ya gitmek üzere İstanbul'dan uçağa binen yolcular 2 saat uçakta bekledikten sonra indirildi. Uçağa yüklenen bagajlar indirilerek, içlerindeki şüpheli olanlar detaylı incelemeden geçirildi.
Bu sabah 08.55'te Londra'ya gidecek British Airways'e ait BA 675 sefer sayılı uçağın yolcuları gerekçe gösterilmeden uçaktan indirildi. Havalimanındaki görevlilerin ağzını bıçak açmazken, yolcuların uçakta yanlarında pasaport ve cep telefonu dışında hiçbir şey bulundurmamaları istendi. Uçmaktan vazgeçen yolculara her türlü kolaylığı gösteren havayolu şirketi yetkilileri, uçağın ne zaman havalanacağı konusunda bilgi sahibi olmadıklarını belirtti.

Yolculardan Cansu Memiş uçağa bindiklerini, hatta beklemekten uyuduklarını ifade ederek, yetkililerin daha sonra tüm yolcuları uçaktan indirerek yanlarına hiçbir eşya alamayacaklarını söylediklerini ifade etti. Londra aktarmalı olarak New York'a gidecek olan Işık Kont Kolbaşı ile oğlu Berke de, yanlarına pasaport ve cep telefonu dışında hiçbir şey almayacaklarını, elerindeki eşyayı nereye teslim edeceklerini de bilemediklerini söyledi.

British Airways'in 08.55 uçağının dışında saat 13.45'te de Londra'ya gidecek başka bir uçağı bulunuyor.THY'nin de bu sabah Lodra'ya gitmek üzere İstanbul'dan bir uçağı havalandı, ancak saat 13.15'deki TK 1991 sefer sayılı uçağının durumunun ne olacağı bilinmiyor.

Öte yandan British Airways'in Londra İstanbul seferlerinin iptal edildiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious