İngiliz yazardan Türkiye kitabı

  • Giriş : 22.09.2006 / 00:00:00

İngiliz yazar Peggy Woodford'un kaleme aldığı "One son is Enough" adlı kitap, büyükelçilik ikametgahında düzenlenen bir programla tanıtıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Osmanlı döneminde Anadolu'da bir ailenin ikiz oğullarından birini zamanın Osmanlı Sultanı tarafından askere alınmasının anlatıldığı "One son is Enough" kitabı, büyükelçilik konutunda düzenlenen özel bir etkinlikle tanıtıldı.

Sefire Esin Alptuna'nın organize ev sahipliğinde gerçekleş tanıtım programına, öğrenciler, aileleri ve yazarın çevresi ile yayıncı kuruluş temsilcileri katıldı. Büyükelçilik rezidansında düzenlenen tanıtım programında Peggy Woodford kitabında geçen İskender ve Osman'ın hikayesini İngiliz öğrencilerin seslendirmeleriyle sundu.

Osmanlı İmparatorluğu döneminde bir ailenin ikiz oğlundan birinin Yeniçeri olarak askere alınmasının hikaye edildiği kitapta, ikiz kardeşler İskender ve Osman anlatılıyor. İki kardeşten İskender askere alınıyor. Askerlik sonrası tekrar biraraya gelen iki kardeş arasında yaşanan diyaloglar kitabın ana hikayesini belirliyor.

-Elvin'den keman konseri-

Gecede, 8.5 yaşındaki Elvin Hoxha mini bir keman konseri verdi. Prof. Server Ganiev'in torunu, Azerbaycanlı piyanist Narmina Ganieva Hoxha ile Hayreddin Hoxha'nın oğlu olan genç müzisyen Elvin verdiği keman konseri ile geceye katılanları kendine hayran bıraktı.

Geceyi organize eden Sefire Esin Alptuna, Türk ve İngiliz toplumlarını yakınlaştırmaya katkısı olacağına inandığı için kitap tanıtım ve konser etkinliğini birlikte düzenlediğini belirtti. Etkinliğe Büyükelçi Akın Alptuna, Başkonsolos Bahadır Kaleli ve eşi Büyükelçilik Müsteşarı Serra Kaleli ile seçkin bir davetli grubu katıldı. Kitap, Walker Books tarafından yayınlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious