İngilizce albüm sevdaları bitti

İngilizce albüm sevdaları bitti.6020
  • Giriş : 21.06.2006 / 00:00:00

Tarkan'ın İngilizce albüm serüveni hayal kırıklığı yaratınca, meslektaşları da bu sevdadan vazgeçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hatta Kenan Doğulu "İngilizce albüm mevzusu antipatikleşti" diyerek herkesi şaşırttı.

Tarkan'ın İngilizce albüm hazırlıkları 10 yıl önce başlamıştı. Bu albümle yurtdışına açılmayı ve orada da ünlenmeyi hayal eden Tarkan, diğer meslektaşlarını da bu konuda heveslendirmişti. Kenan Doğulu, Serdar Ortaç ve Yalın gibi isimler de İngilizce albüm çıkaracaklarını açıklamıştı. Fakat bu heveslerinden yine Tarkan sayesinde kısa sürede vazgeçtiler. 10 yıllık hazırlıkların ürünü olarak Tarkan'ın piyasaya çıkarttığı 'Come Closer' albümünün satışları 130 binde kalınca ünlü şarkıcılar yurtdışına açılma sevdasından vazgeçtiler. Eskiden yapılan röportajlarda "İngilizce albüm ne zaman?" sorusuna "Acelem yok, hazırlıklar sürüyor" diye cevap veren genç popçular; Kenan Doğulu, Yalın ve Serdar Ortaç son röportajlarında bu soruya farklı cevaplar veriyor...


Uzun zamandır Los Angeles'da yaşayan Kenan Doğulu, İngilizce şarkılardan oluşan demo albümler hazırlıyordu. Doğulu, kısa sürede bu hevesinden vazgeçti. Yaptığı son röportajda; İngilizce albüm mevzusunun antipatikleştiğini söyleyen Doğulu, "İngilizce albüm yapıyorum"u biraz çekinerek söylüyorum. İnsanlar bana, "Biz senden onu beklemiyoruz. Güzel şarkılar yap, güzel sözler söyle" diyor."


Serdar Ortaç, artık İngilizce albümün 'i'sini bile ağzına almamaya özen gösteriyor. Yeni çıkardığı albümle yine istediği satış grafiğini yakalayan Serdar Ortaç, İngilizce albümün başarılarına gölge düşürmesinden korktuğu için tarzını değiştirmemeye karar verdi. Türkçe şarkılarla zaten istediği başarıyı elde eden ünlü şarkıcı, yeni çıkan albümüyle de şu sıralar her yerde ortalığı kasıp kavuruyor.


Genç şarkıcı Yalın da İngilizce albüm çıkartma sevdasını ertelediğini açıklayan isimler arasında... Fanclup üyelerinin sorularını cevaplarken "İngilizce albüm için doğru zamanı bekliyorum" diyen Yalın, "Projesi kafamda var. Ama bunun için doğru zamanın gelmesi gerek. Böyle birşeyin aceleye gelmemesi lazım" diyerek İngilizce albüm projesini rafa kaldırdığını üstü kapalı bir şekilde belirtiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious