İngilizce öğrenemeyince dava açtı

İngilizce öğrenemeyince dava açtı.6894
  • Giriş : 05.02.2008 / 20:04:00
  • Güncelleme : 05.02.2008 / 20:16:08

Antalyalı bir bayan, ingilizceyi öğrenemediği için kursunu dava etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Antalyalı Evrim Aybek, iki yıldır devam etmesine rağmen yabancı dil öğrenemediği gerekçesiyle, yabancı dil kursu hakkında Antalya Tüketici Mahkemesi'ne dava açtı

Aybek'in ardından yeterli dil eğitimi alamadıklarını belirten Havva Kurt, Özlem Esen ve Gizem Kabacı da aynı kurstan şikayetçi olup aynı mahkemeye dava açarak, yaptıkları ödemenin iadesini istedi.

Alanya'da yaşayan Evrim Aybek, bir kurs zincirinin Antalya şubesine yabancı dil ve mesleki eğitimi kursu alabilmek için başvurdu.

Dil eğitimi için 3 bin 500 YTL, turizm acentesi açabilmeye yarayan diplomayı almak için de 4 bin 500 YTL ödediğini belirten Aybek, "Turizm acentacılığı konusunda kurs verebilecek hocayı bir türlü bulamadılar. Alanya'da yaşıyorum. Antalya'ya gidip geliyorum.

Sonunda buradaki kurs binasını kapattılar ve ben ne yapacağımı bilemedim. Ödediğim paralar var, daha ödeyeceğim senetlerim var. Yabancı dil zaten öğrenemedim" dedi.

3 kursiyer daha dava açtı

Aybek'in ardından yeterli dil eğitimi alamadıklarını belirten Havva Kurt, Özlem Esen ve Gizem Kabacı da aynı kurstan şikayetçi olup aynı mahkemeye davalar açarak, yaptıkları ödemenin iadesini istedi.

Turizm sektöründe çalıştığını belirten Özlem Esen, "Bize yabancı dil öğretecek öğretmeni bulamadılar. Buldukları biri vardı, ancak bizim kadar yabancı dil biliyordu.

Pek farkımız yoktu. Sözleşmemizde yurt dışında bir üniversitede staj göreceğimiz yazılıydı, daha sonra bunu da iptal ettiklerini açıkladılar" diye konuştu.

Aybek'in davası Antalya Tüketici Mahkemesi'nde devam ederken, diğer 3 şikayetçinin davasına da önümüzdeki günlerde başlanacak.

CNNTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious