İngilizce soruyu hemen yanıtladı

  • Giriş : 20.12.2006 / 00:00:00

Gürcü televizyon muhabiri, Başbakan Erdoğan'a soru sordu. İngilizce olarak hızlı bir şekilde soruyu yönelten muhabire Başbakan Erdoğan anında yanıt verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD dönüşü Atatürk Havalimaın'nda basın mensuplarına temasları ile ilgili bilgi verdi. Erdoğan'dan kısa bir süre önce İstanbul Atatürk Havaalanı'na inen Gürcistan Başbakanı Mihail Saakaşvili ile birlikte gelen Gürcü gazeteciler de basın toplantısını takip etti.
Toplantı sırasında bir Sorunun Türkçe'ye çevrilmesini beklemeden yanıt veren Erdoğan, Türk basın mensuplarını şaşırttı. Erdoğan cevabın ardından Gürcü gazeteciye "Okey?" dedi.

Gürcü gazetecinin Mihail Saakaşvili'nin ziyareti ve Şahdeniz doğal gazının paylaşımıyla ile ilgili bir soru sorarken Erdoğan, "Tabii, sıkıntıyı biliyorum. Sıkıntıyı bildiğim için de kendisiyle değerlendireceğiz, görüşeceğiz. Ve şu ana kadar yapmış olduğumuz yardımı bundan sonra da devam ettirmenin gayreti içerisinde olacağız. Tabii, bizim de bu noktada sıkıntılarımız var. Biz de bildiğiniz gibi sürekli doğal gaz tüketimi artan bir ülkeyiz. Yapabileceğimiz yardım neyse onu yapmanın gayreti içinde olacağız. Kısa bir süre önce de zaten bakanlarımızla bir araya geldiler. Görüşmeler yaptılar. Ve bu görüşmelerin sonucunda nihai kararı sayın Cumhurbaşkanı ile görüşerek vereceğiz'' şeklinde yanıt verdi.AK Parti Dış İlişkiler Başkanı Şaban Dişli, Erdoğan'ın İngilizce öğrenmediğini, sorulacak soru hakkında daha önce bilgi sahibi olduğu için cevap verebildiğini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious