İngiliz'in dörtte bir fiyatına imal etti

İngiliz'in dörtte bir fiyatına imal etti.13875
  • Giriş : 15.03.2008 / 20:40:00

Malatya'da bir sanayici İngiltere'de 60 bin YTL'ye satılan asfalt kırma makinesini 15 bin YTL'ye, İngiltere'de 15 bin YTL'ye satılan asfalt komplektörünü de 4 bin YTL'ye yapmayı başardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiltere'de 60 bin YTL'ye satılan asfalt kırma makinesini Malatya'daki işyerinde 15 bin YTL'ye yapan esnafı oda başkanları ile birlikte ziyaret eden Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Şevket Keskin, esnafın gücünü birleştirmesi gerektiğini söyledi.

ESOB Başkanı Şevket Keskin, Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren ve oda başkanları Sanayi Sitesine giderek, burada esnaflarla kahvaltı yapıp, sorunları dinlediler.
ESOB Başkanı Keskin, işyerinde İngiltere'de 60 bin YTL'ye satılan asfalt kırma makinesini 15 bin YTL'ye Ankara'da 20 bin YTL'ye yapılan tuzlama makinesini 10 bin YTL ve İngiltere'de 15 bin YTL'ye satılan asfalt komplektörünü de 4 bin YTL'ye yapan ve bölgede ağaç sökme makinesi yapan tek işyeri olan Hamit Soylu adlı sanatkarı oda başkanları ile birlikte ziyaret etti.

ESOB Başkanı Keskin, esnaf için yeni bir yol haritası çizileceğini belirterek, küçük esnafın üretimini arttırması için kümeleştirme denilen sisteme dahil olması gerektiğini söyledi. Keskin, sanatkarların tezgahlarını birleştirmesi ile daha çok üretim yaparak, maliyetleri de azaltabileceğini kaydetti.
Keskin, Malatya'daki üretim ve imalat yapan esnaf ve sanatkarın ürünlerinin tanıtımı ve pazarlanması için ESOB'un bazı girişimlerde bulunacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious